6 MİLYON EYT'Lİ BEKLERKEN

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :27.12.2022 12:38

MECLİS YASA ÇIKARACAĞINA YILBAŞINA BİR HAFTA KALA TATİLE ÇIKIYOR.

 Yıllardan bu yana emeklilikte yaşa takılanlar diye adlandırılan ve sürekli haklı olarak eylem yapan Türkiye'nin kanayan yarası 6 milyona yakın insan bir an önce yasanın çıkmasını beklerken Türkiye Büyük Millet Meclisi daha yılbaşına Bir hafta kalasıya tatil karar aldı.

 

Bazen köşe yazılarımda diyorum ya rahmetli üstad Levent Kırca 80 ve 90'lı yıllarda Türkiye'yi ne güzel hiciv ederdi, hani diyorum ya bazen tam da ben kırcalık bir ülke, ülke öyle de Levent Kırca öldü hiciv verecek kimse kalmadı.

Yahu arkadaşım adamlar o kadar rahat ki bu millet nasıl olsa bekliyor keriz gibi, ha bir ay önce ha bir ay sonra yasa çııksa ne olur çıkmasa ne olur 6 ay sonra seçim var hiç umurlarında değil, nasıl olsa bu halk bize oy verecek sıkıntı yok Biz yılbaşı tatiline bir hafta önceden çıkalım sorun olmaz EYT'de biraz beklesin nasıl olsa 8-10 yıldan beri bekliyorlar biraz daha beklesinler sıkıntı olmaz.

İşte böyle bir ülkede yaşıyoruz maalesef insanlar gelmiş 50 yaşına prim günü 10.000 günü geçmiş emekli olamıyor devlet daha git çalış diyor yaşını bekleyeceksin, gidiyor özel sektöre sen benim için çok yaşlısın çalıştıramam diyor, iki arada bir derede kalan ne cenneti ne cehennemi göremeyen, evlerine ekmek götüremeyen, akrabalarının, onun yanında sığıntı gibi yaşayan, çocuğuna canı istediğinde bir şey alamayan, evinin elektrik su doğal gaz parasını ödeyemeyen, bu kadar sıkıntılar çeken büyük bir topluluğa sen biraz daha bekle biz yılbaşını kutlayıp gelelim diyen, %90'ı Müslüman ülkede yaşıyoruz.

İşin garip tarafı mecliste tek Ak partililer yok, altılı masanın ortakları ve diğer grubu bulunan partiler de yeri geldiğinde meydanlarda EYT'lileri savunurken şimdi sesleri çıkmıyor nasıl olsa onlarda  tatile girecek o yüzden aman boş ver, AK Parti yaptı ihale onlara kalsın deyip onlarda tatile çıkıyor arada kaynıyor hiç seslerini çıkarıp bu konuda muhalefetlik yapmıyorlar.

Oh ne güzel dünya, devletin kendilerine tahsis ettiği resmi plakalı araçlarla kimi memleketine, kimi yurt dışına 9 günlük Bayram tatili gibi yılbaşı programı düzenleyip gününü gün edip soğuk kış günü klimalı arabalarında sıcacık yataklarında uyuyacaklar, 6 milyon EYT'lide onların keyfinin gelip yasayı çıkarmalarını bekleyecekler bu dünyanın neresinde bu adalet var, neresinde böyle Hak hukuk var sorarım size.

EYT'lilere ikinci bir kazık da yılbaşında gelecek, çalışma bakanı Bilgin EYT'LERDE çalışmanın bittiğini yalnız yaş sorununun olacağı ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek yıllardan beri bekleyen bir topluluğa büyük bir darbe vurdu.

YANİ SİZİN ANLAYACAĞINIZ,

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARDA, YİNE YAŞ SINIRI GELİP YAŞA TAKILAN OLACAK YANİ YAŞA TAKILANIN YAŞA TAKILANI, KAFANIZ KARIŞTI DEĞİL Mİ? BUNUN ANLAMI BU!

Emeklilikte yaşa takılanlar için çıkarılacak yasada yine emeklilikte yaşa takılanlar olacak yani yaş sınırı olacak.

Gülüyoruz ağlanacak halimize.

HERKESİN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALDIĞI DAHA MÜREFFEH BİR ÜLKEDE,

İNSANA, ÇALIŞANA İNSAN GİBİ DEĞER VERİLDİĞİ GÜNLER GÖRME HAYALİYLE.

ESEN KALIN...