3600 ÇIKTI, SIRADA EYT TAM KADRO, GENEL AF VAR

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :08.06.2022 11:40

Daha birkaç hafta öncesinde yazdığım köşede ne demiştik seçimin ayak sesleri geliyor.

 

Daha önceleri 4 meslek grubunu kapsayan çıkması beklenen ve bir türlü çıkmayan 3600 ek gösterge tüm memurları kapsayacak şekilde yapıldı.

Beş buçuk milyon memura ekstradan 600 ek gösterge yapılırken diğer 3600'ü hak edenlere de hakları hemen verilecek.

Yapılacak düzenlemenin biraz gecikmesi ile 2023'ün yılbaşında tüm memurlara verilecek.

Şimdi sırada kısa adı EYT olan emeklilikte yaşa takılanlar gündemde onların da hakları ilk düzenleme ile verilecek.

Daha sonrasında kamuda istihdam edilen bir buçuk milyon kadar sürekli işçilere tam işçi kadrosu verilmesi bekleniyor.

Bir önceki köşemizde demiştik ya seçimin ayak sesleri geliyor tüm musluklar tüm imkanlar açılacak başka çaresi yok Millet perişan bitap düşmüş durumda.

Hatta ve hatta olası bir genel af konusu gündemde ama nasıl dediğimiz gibi 3600 ek gösterge, EYT, kamuda tam kadro yapılmasının ardından yapılacak anketlerde gerekli oy ibresinde yükselme olmaz ise genel affın çıkması da gündemin diğer bir başlığı.

Yaşanan ekonomik kriz ve yaklaşan seçim öncesi yapılacak olan bu iyileştirmeler ne kadar kendini gösterir halkın ve çalışanın yaralarına ne kadar merhem olur bilinmez ama seçim üzeri ne gelirse kâr mantığı ile hareket ediliyor.

Yaklaşık 3 seçimde çıkması beklenen 3600 ek gösterge sözlü yerine getirildi şimdi yine söz verilen EYT için çalışmalar yapılıyor Ankara kulislerinde.

Çalışan emekli için 3 kuruş bile olsa fark edecek olan maaş zamları eriyip gidecek olan enflasyon karşısında ayakta durabilmek için bir umut oldu.

İnsanlar diyor ki keşke her zaman seçim olsa,seçim vaadi de olsa insanların beklentileri her zaman yüksek oluyor.

İnşallah 3600 ek göstergeden sonra EYT de çıkar çünkü dünya kadar insan var primini Ödemiş ama yaşından dolayı da iş bulamayan ve emekli olamayan insanlara umut ışığı doğar.

Kamuda istihdam edilen sürekli işçilere de tam devlet kadrosu verilmesi çalışanın alım gücünün artmasında ve dolayısıyla ekonominin canlanmasında büyük önem arz eder.

ESEN KALIN...