3. DÜNYA SAVAŞI İNSANLIĞA DİZAYN MI?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :25.03.2022 10:18

1. Ayını dolduran Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken yaşanan insanlık dışı dramlar her gün gözler önüne seriliyor maalesef.

Bir yandan NATO'ya gireceğini söyleyen Ukrayna bağımsızlık mücadelesi verirken, bir yandan da kendi ülke güvenliğini düşündüğünü söyleyen Rusya Ukrayna'nın nato'ya girmesi ile beraber kendine düşman ülkelerin birleştiği birliklerin yanıbaşında üst kurmasından endişe duyarak Ukrayna'yı işgal etmeye başladı.

Bu süreci film seyreder gibi seyreden Avrupa ülkeleri bir yandan el altından Ukrayna'ya silah yardımı yaparken savaşı kızıştırıp, bir yandan da her gün Birleşmiş Milletler toplantılarında ve basın açıklamalarında savaşı durdurun diyerek sahte Barış mesajları atıyorlar.

ABD Başkanı Joe Biden Rusya lideri Vladimir Putin için terörist diyerek ipleri kopma noktasına getirirken, kendi ülkesinin yıllarca Ortadoğu'da milyonlarca insanın ölümüne ve ülkelerini terk etmelerine sebep olduğunu unutmuşçasına pirüpak gösteriyor kendini.

Bu iki süper devlet insanlığa yıllar boyunca zulüm ve acıdan başka bir şey getirmezken, kendilerini daha çok zengin edebilmek ve ayakta kalabilmek için sürekli silah sattılar.

ABD dedeağaç'ta bulunan kendi birliklerine NATO'nun emrinde polonya'ya sevketti, öte taraftan Rusya istediğini alacak gibi elindeki tüm silahları kullanmaya başladı.

Rusya'nın saldırıları karşısında daha fazla dayanamayacak gibi görünen Ukrayna yelkenleri indirmiş gibi gözüküyor.

Savaşın her türlüsü kötüdür, acıdır, sefalettir, kandır, gözyaşıdır insanlık tarihinde her zaman çıkan savaşlarda bu hep böyle olmuştur.

Savaşlarda özellikle en büyük Can kayıpları masum sivil halk üzerinde olmuştur ne yazık ki.

Rusya Ukrayna savaşı 2 yıldır devam eden pandemi sürecinin bir devamı mıdır acaba?

Korona salgınında istenildiği kadar ölüm sayısına ulaşılamadığı için dünyadaki çok fazla artış gösteren insan sayısını azaltmak için savaşlar daha da artacak gibi.

Öyle ya her seferinde her uluslararası sempozyumlarda dünyaya yön vermeye çalışan şirket sahipleri ilaç firmaları insanlığın sayısının dengesiz olarak çok hızlı bir şekilde artış gösterdiğini onun doğal ve ekolojik dengeyi bozduğunu, bu vesileyle insanlığa reset atmayı planladıklarını her defasında belirtiyorlar.

Dünyaya yön vermeye çalışan para baronları kendilerini adeta bizi yaratan rabbimizin yerine koymaya çalışarak insanlığa ayar vermeye çalışma çabası içerisine girmişler.

Acaba demekten insan kendini alamıyor dünyanın yaşadığı pandemi süreci ve arkasından çıkacak savaşlar, savaşlar diyoruz çünkü Rusya-ukrayna Savaşı'ndan başka diğer savaşlarda meydana gelecek gibi görünüyor.

İnsanlık adına utanç verici görüntülerin yaşandığı Ukrayna'da bir ay geride kaldı milyonlarca insan evinden barkından oldu savaşa bir an önce dur demek lazım ama kimse sesini çıkarmıyor, gücü yeten yetene güçsüz ve zayıf ülkeler susup duruyor maalesef.

Tüm hayatı askerlikte geçmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Atatürk savaşarak ülkesini düşmanlardan temizlemiştir.

O bile savaşın çözüm olmadığını en güzel cümleler ile söylemiştir, "YURTTA BARIŞ CİHANDA BARIŞ".

ESEN KALIN...