2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SANCILI BAŞLIYOR

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :12.09.2022 10:35

2022-2023 yeni eğitim ve öğretim yılı bugün başlıyor gerek öğrenciler,veliler, okul idarecileri, kırtasiyeciler, okul servisleri sancılı bir döneme girdikleri için umutsuzlar.

 

ÖĞRENCİLER açısından hem kırtasiye masrafları çok pahalı hem de okul alışverişlerine giderken baba ve annelerine yaşanılan ekonomik kriz nedeniyle ihtiyaç listesini sunamamaktan dertliler alacakları okul harçlıklarını şimdiden Kara kara düşünüp o harçlıkla okulda nasıl geçineceklerini hayal ediyorlar.

VELİLER açısından özellikle reise uyup 3 çocuk ve daha fazlasını yapanlar okulların açılması ile birlikte kara kara düşünmeye başladılar tamam kitaplar devletten ama ek ders kitapları ve kırtasiye masrafları aldı başını gidiyor, milli eğitim bakanının okullarda hiçbir yardım talim edilmeyecek açıklamasının üstüne yine tamirat kırtasiye yardım adı altında paraları istenmesi verileri çileden çıkartıyor.

OKUL İDARECİLERİ ise tam bir arafta kalıyorlar, ne cenneti gördüler ne cehennemi Milli Eğitim Bakanı hiçbir şekilde yardım talep edilmeyecek şeklinde Emir verdik demesine rağmen okullara hiçbir yardım yapılmaması okul idarecilerini de zor durumda bırakıyor iki arada bir derede kalıyorlar.

KIRTASİYECİLER, işte bu sektörde tam krizde, çünkü kırtasiyeciler hiç iş yapamaz duruma geldi çünkü kırtasiye malzemelerini kırtasiyecilerden başka herkes satıyor zincir marketlerinden tut mahalle bakkallarında bile kırtasiye malzemesi satılır duruma geldi. Kırtasiyeciler marketlerin kırtasiye malzeme satışına izin verilmemesi yasak getirilmesi gerektiğini vurguluyorlar ama nafile bu adamlar yılda bir kez para kazanacakken bu hayallerde suya düştü.

OKUL SERVİSLERİ, ulaşım hizmet sektöründe en önemli olan çocukları okula götürüp getiren okul servisleri isyan ediyorlar çünkü günde 2 defa zam yiyip bir defa düşen akaryakıt fiyatları yüzünden bir türlü randımanlı fiyat verememekten şikayet ederken onlar da haklarının karşılığını alamadıklarını ver yansın ediyorlar.

İşte bu süreçte 2022-2023 yeni eğitim öğretim yılına toplumun tüm kesimleri sancılı bir şekilde giriyor.

ESEN KALIN...