19 MAYIS'I ANLAMAK

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :20.05.2022 08:49

19 Mayıs 1919'da ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve bir milletin kaderinin çizildiği bir gün olarak tarihe geçti.

19 Mayıs 1919'da Türk milletinin şahlanışa kalkacağı zincirlerini kıracağı Türk'e yeryüzünde kimse zincir vuramaz denileceği milli mücadelenin başlayacağı özgürlük ateşi yakıldı.

Bu ateş öyle bir ateş ki Türk'ün gücünü tüm dünyaya göstermiştir Bir avuç Türk milleti koca dünyaya kafa tutmuştur.

O yıllar Türkiye dört bir taraftan sarılmış şehirler işgal edilmiş şanlı Türk haritası parça parça bölünmüş yabancı milletler Türk topraklarında cirit atıyor.

Yüce Türk milleti kendi topraklarında yabancı milletlerin esiri olmuş adeta memleketin her köşesi işgal edilmiş içte ve dışta vatan hainleri ülkeyi kendi emelleri doğrultusunda yönetme çabası içerisine girmişlerdir.

Her zaman olduğu gibi tarihte Türk'ü kimse esir alamamıştır Türk Milletinin içinden her zaman bir lider çıkmıştır çünkü Türk Milletinin özünde bu vardır.

Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ve ona inanan Yüce asil Türk milleti kendi topraklarından kanla alınmış sınırları kanla çizilmiş bu topraklardan yabancı Devletleri sürebilmek için şahlanışa kalkmışlardır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Türklük gururu ve şuuru ile bu milleti esaretten kurtarıp muasır medeniyetler seviyesine ulaştırabilmek için 19 mayıs'ı milat kılmıştır.

Bakınız hiçbir Millet de böyle bir şuur göremezsiniz tabii ki nice Milletler var vatanını kurtarmak için destanlar yazmışlardır savaşlar vermişlerdir kan dökmüş kan vermişlerdir.

Ama Bizim milletimiz öyle bir millet ki içeride ve dışarıda hainlere karşı alevisi, sünnisi, kürdü lazı çerkezi millet olmanın verdiği şuur ve gurur ile yoktan var olurcasına ayağa kalkmış ve ülkesini yabancı işgalci katillerden sömürgeci şerefsizlerden temizlemişlerdir.

Siz bakmayın keşke Yunan Galip gelseydi, keşke Hatay Fransızların elinde kalsaydı Avrupa birliği'nde olurduk diyen kanı bozuk vatan hainlerine.

Mustafa Kemal Atatürk ölebilir bu millet binlerce Atatürk çıkartır içinden çünkü bu millet yüce Türk milletidir.

Allah bu millete bir daha ne İstiklal marşı yazdırmayı ne de Kurtuluş savaşı mücadelesi vermeyi göstermesin.

Biz Türk milleti savaşçı bir milletiz ama aynı zamanda da dünyadaki en Barışçıl milletiz  toprağımıza göz dikenin gözlerini oyarız barış isteyenlere de her zaman zeytindalı çubuğunu uzatırız.

Çünkü biz atamızın dediği gibi şu ilkeyi hedef edinmişiz

YURTTA SULH H CİHANDA SULH.

ESEN KALIN....