15 TEMMUZ'UN ARDINDAN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI NEREDE?

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :18.07.2022 10:40

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılını geride bırakırken, 6 yıllık süreçte devletin içerisine bilerek sızdırılmış dünya kadar suçluyu içeri Ata Ata daha bitmedi hemen hemen her gün yeni bir operasyon yapılarak bu yapının çökertilmesi için uğraşılıyor.

Devleti çökertmeye yönelik 20 yıllık süreçte devletin en önemli unsurları olan askeriye emniyet yargı gibi kurumlarına yerleştirilmek suretiyle devletin içine işleyerek bu hain girişime kalkışanların kimi itirafçı oldu kimi pişman oldu kimisi halen savunmakta.

Bakınız bu 20 yıllık süreçte sürekli basında devletin içine sızdırılan bu insanların üst üste sürekli yazılılarda önceden verilen soruların rahatlığıyla hepsinin de 100 üzerinden 100 alması mülakatlarda hepsinin başarılı olması tesadüf değil.

Üniversite sınavlarında her ne hikmetse meclis başkanı şentop'un bir çocuğu 100 diğer çocuğu 98 net puan olarak Türkiye rekoru kırmışlardır bak sen şu Allah'ın hikmetine ne garip değil mi?

Tabii bu örgütün çökertilmesi ile beraber daha sonrasında soruların çalındığını ve kendi adaylarına önceden verildiğini ve böylelikle yüksek puanlar alındığının ortaya çıkmasından sonra ne yapıldı herkes yine yerinde kaldı kimseye dokunulmadı, olan yine Hakkı yenen garibanın çocuğuna oldu.

Yargı, Emniyet, Askeriye, Sağlık, Eğitim devletin ana damarlarını ele geçirenleri bir bir bulup hapse atılması akıllara bu hain girişiminin siyasi ayağı nerede sorusunu 6 yıldır cevaplayamadı?

Öyle ya simitçi, baklavacı, dönerci, sporcu, perdecisi mefruşatçısına kadar fetö'cüleri bulup yakalayanlar nedense bir türlü siyasi ayağı araştırılsın yönünde mecliste verilen önergeleri sürekli ret yönünde karar vermişlerdir.

Aslında niye araştırılmasını istemezler ki değil mi siyasi ayakta kimler çocukları ve yakınları varsa onları da yargılayıp hapse atsınlar.

Tamam doğrudur fetö terör örgütü AKP'den önce de vardı ama en çok kimin zamanında palazlandı, bu devletin ana temel taşlarına ve sinir uçlarına varana kadar temas etmelerine kimler ön ayak oldu?

Hiçbir zaman öldüğünde bile rahmet okumayacağım ve hakkımı helal etmeyeceğim Bülent Arınç, Türkiye Cumhuriyeti'nin gizli odası tüm Devlet sırlarının saklandığı adeta Türkiye'nin mahremiyeti diye adlandırılan yatak odasına uydurma bir suikast yalanıyla girdirerek açtırmıştı hatırlayın bu olaydan sonra o gizli bilgiler yurt dışındaki düşmanlarımıza verilerek dış ülkelerde gizli görevlerde bulunan kaç MİT ajanımız şehit edildi, yıllar sonra suikast olayının uydurma bir senaryo olduğu tespit edildiği halde Bülent Arınç ve şu an milletvekili olan oğlu hakkında ne işlem yapıldı acaba?

Bir önceki 2014 belediye başkanlığı seçimlerinde İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli büyükşehir belediye başkanlarına seçimi kazanmalarından 1,5 - 2 yıl sonra zorla istifa ettirilip halkın seçtiği adayları yönetimden el çektirip başka isimlerle atamaları hem demokrasiye vurulmuş büyük bir darbe hem de bu el çektirenler hakkında bir işlem başlatılmaması kamuoyunda büyük tepki çekti.

Vatandaşlar hepsi soruyu sordu ve cevabını bir türlü alamadılar bu belediye başkanlarını iki yıl önce biz seçtik demokrasinin getirdiği Özgür irademizle bunları Belediye Başkanı yaptık, bizim oylarımız hiçe sayılıp bunları neden görevden aldınız.

Vatandaşın en büyük merak ettiği soru kardeşim bunlar suçluysa seçimlerden önce adliyeden temiz kağıdı almadılar mı? suçlularsa görevden aldıktan sonra neden yasal işlem başlatılmadı, şayet suçsuz iseler niye görevden alındılar bu sorular 6 yıldır askıda kaldı.

Üstelik bunların hepsi 2-3 dönemdir aynı partiden belediye başkanlığı yapmakta ve en acısı da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı beni eşim ve çocuklarımı evimde tehdit ettiler diyerek ağlaya ağlaya basın toplantısı düzenleyip istifa etmişti.

Öyle ki devletin din ile devlet işlerinin birinden ayrılması için zamanında kurulmuş olan Diyanet işleri başkanlığı bile hatırlayın bir zamanlar İstanbul ve Ankara'nın en büyük kapalı spor salonlarında en büyük stadyumlarında bütün Türkiye'yi toplayıp peygamber efendimizin kutlu doğum haftası yerine fetö'nün doğduğu tarihi kutladıklarında Diyanet işleri bile sesini çıkarmadı o zaman.

Neden 6 yıldır bu yapının siyasi ayağı belli olduğu halde kimse işlem başlatamadı bu sorular havada kaldığı sürece kimseyi ona ikna edemezsiniz.

Geçen yıllarda AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar fetö borsası kurulduğunu parasına ve suçuna göre 500.000 ile 1 milyon arasında adliyelerde rüşvet döndüğünü ve parası olanı affedildiğini bağıra bağıra günlerce medyada konuştu.

Aynı kurumdaki aynı görevi yapan aynı hainliği yapan personel sorgulamada arkadaşını satıyor itirafçı oluyor veyahut da af istiyor affediliyor diğeri hain ilan ediliyor ama bu suç işlenirken hepsi beraber ortaktı öyle değil mi bunu affetmek kimsenin haddine değil eğer bir hainlik varsa herkes bu suçun cezasını çekmek zorunda.

ESEN KALIN...