13. CUMHURBAŞKANI YİNE ERDOĞAN OLABİLİR...

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :29.12.2022 11:34

( MANSUR YAVAŞ ADAY OLMAZ İSE )

 Muhtemelen bir değişiklik olmazsa önümüzdeki Haziran ayında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde altılı masa her toplantısında çıkaracağımız aday kesin 13. cumhurbaşkanı olacak deyip duruyor, ama bir türlü adaylarını belirleyemediler daha.

Kamuoyunun büyük bir bölümü kararsızlar da dahil şu ana kadar altılı masanın adayı belli olmadı ve sürekli her toplantısında kaos çıktığı için mevcut lider Erdoğan'a oy vereceklerini dile getiriyorlar her ne kadar ekonomik kriz ve enflasyon olsa da bir türlü aday çıkaramayan altılı masaya güvenmiyorlar.

Yapılan kamuoyu araştırmalarında Erdoğan'ın şahsına verilen oyların % 49 olduğu, şu ana kadar kararsızların da Erdoğan'a dönüş yapacağı bunun değişmesi için altılı masa adayının kim olacağına bağlı O yüzden altılı masanın adayı çok önemli işte, zaten altılı masada bunu bildiği için kendince adayını saklıyor ama seçime 6 ay kaldı.

Altılı masada ilk olarak Kılıçdaroğlu'nun ismi ön plana çıktı, daha sonra imamoğlu'nu parlattılar, İmamoğlu'na kesinleşmemiş bir hapis cezası vererek onu ön plana çıkardılar, başka başka isimler de geçiyor.

Daha önceki köşelerimde üstüne defalarca basa basa söylediğim, profesör doktor Ümit özdağ'ın onu öne çıkarması, birkaç gün önce de Muharrem İnce'nin Türk milletinin gönlündeki aday O gösterilirse biz de kayıtsız şartsız destek vereceğiz dediği AK Parti'nin anketlerinde bile isminin geçtiği yerde sadece bu adayın %6-7 fark atacağı söylenen ve hiç sesi çıkmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın tek aday olarak çıkması, şu anki konsepte mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı geçecek tek isim gözüküyor.

Onun haricindekileri Tayyip Erdoğan çiğ çiğ yer bunu tüm kamuoyu biliyor düşünün kayıtsız şartsız herkes Mansur Yavaş'ın çıkmasını istiyor, işte bu yüzden ilk önce Kılıçdaroğlu kendi ismini ön plana çıkardı, daha sonra İmamoğlu, kardeşim halk Mansur Yavaş'ı istiyor, eğer zaten Yavaş aday gösterilmezse 13. cumhurbaşkanlığı mevcut Recep Tayyip Erdoğan'a hayırlı uğurlu olsun.

Kulislerde diğer gezen bir isim ise önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Abdullah Gül en tehlikeli isim 6'lı masanın altına dinamiti koyar aday olursa 2. Ekmeleddin İhsanoğlu vakası olur, zaten diyorum ya Mansur Yavaş haricinde olursa bilin ki derin eller yine muhalefet adayını kendisi belirlemiş olacaktır.

Öyle ki Abdullah Gül, AK Parti'nin ilk kuruluş aşamasında Amerika ve İngiltere'ye, Recep Tayyip Erdoğan ve Ali Babacan ile üçü bir gitmişlerdi Parti için onay alıp geldiler daha sonra birbirlerine düştüklerinde yol ayrımına girdiler.

Aslında ilk başlarda Abdullah Gül'ün ismi çok geçiyordu gelen tepkiler üzerine onu kızağa çekmiş gibi gösterdiler, el etek çektirmiş gibi yaptılar, şu an pusuya yatmış bekliyor çok rahat ve gayet sakin bir şekilde hiç sesi de çıkmıyor eğer Ankara kulislerinde gezen haberler doğruysa veya Gül aday olursa mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ona %10 fark atar.  ESEN KALIN...