1 MİLYON EMEKLİ KIŞI ANTALYA'DA GEÇİRECEK

  • Yazar :Mustafa Özkoca
  • Eklenme Tarihi :26.10.2022 09:58
  • Güncelleme Tarihi : 26.10.2022 09:59

Evet yanlış duymadınız şu anki verilere göre yaklaşık 1 milyon emekli kış boyu 6 aylık tatilini geçirmek için Antalya'da rezervasyon yaptırmış.

Evet haber doğru sayısı daha da artacak gibi gözüküyor ama maalesef bu emekliler bizim emeklimiz değil Avrupalı emekli.

Turizm verilerine göre Avrupalı emeklilerin şimdiden erken rezervasyon yaptırdığı ve 1 milyona ulaşan rezervasyon Antalya turizm ve esnafının yüzünü güldürdü.

Avrupa'da Çetin geçecek kış şartlarının ve doğalgaz akaryakıt krizinin tetiklediği ısınma problemini hiç düşünmeyen ve kafaya takmayan Avrupalı emekli soluğu Antalya'da alacak.

Özellikle kışı Almanya ve aralarında Savaş olan iki ülke Rusya Ukrayna vatandaşları Antalya'da geçirecek sanki ülkelerinde savaş yok gibi benim anlamadığım ülkelerle Savaş olan insanlar da ekonomi iyi tatile bile geliyorlar bizim ülkemizde savaş yok kıtlık yok bizim emeklimiz bir ilden bir ile gidemiyor, çünkü cep delik cepken delik.

Standart paketlerin günlük 50 euro olduğu Antalya'da kış mevsimine özel bazı oteller 30-35 euro'ya kadar fiyatları aşağıya çekti bu da Avrupalı emeklinin iştahını kabarttı.

Zorlu kış şartlarında Almanya ve Avrupa'da aldığı emekli maaşı ile sıkıntıya gireceğine bizim gibi gelişmekte olan ve ekonomik olarak Avrupa'dan geri olan ülkelere Akın eden Avrupalı emekliler hayatını yaşıyor.

Öyle ya Avrupa'da olsa karı koca çalışıp emekli olsa aldığı maaş Avrupa'da kendini geçindirmeyecek ama Türkiye'de ikisi 1500 + 1.500 =3000 euro alsa krallar gibi yaşar.

Oh ne güzel otelde her gün çarşaf yorgan değişiyor üst baş yıkanıyor 3 öğün sınırsız bedava yemek barınma ve ısınma derdi yok günlük 30 Euro'ya Avrupalı gelmesinde bizim emeklilerimiz mi gelsin onlar keyif etmesin de bizimkiler mi keyif etsin?

Gelelim bizim emeklilere bizim emeklilerimiz 3500 TL emekli maaşı alınca elektrik su doğalgaz ev kirasını verince cebinde delikli kuruş ancak kalıyor.

Tüm şehirlerde meydanlarda Köprübaşı gibi alanlarda gidip bir kuru çay bile içemeyen emekli kafilelerle gelen Avrupa'daki emeklileri gıpta ile seyrediyor.

Bizim emeklimiz elinde bir çay bir simit bankta otururken, tam karşısında lüks bir lokantada Avrupa'da emekli Türk kebaplarını baklavalarını künefelerini afiyetle götürüyor Bizim emeklimiz de ağzının suyu akarak onları seyretmekten başka bir şey yapamıyor.

Son yapılan araştırmalarda çöpleri karıştırıp geri dönüşüme götürüp evine ekmek götürmeye çalışan emeklilerin sayısında oldukça bir artış olduğu gözlendi, yapılan veri açıklaması bunu kanıtlıyor, vay emeklimin haline.

Hal böyleyken kış yine benim emekleme fakirime kış Avrupalı emekliye kışta yok kıyamette yok bu dünyada.

Peki neden böyle diye hep soruyoruz cevap alamıyoruz bizim emeklimiz niye perişan durumda bırakın başka bir ülkeye gitmeyi bir Antalya'ya Mersin'e gidip gelemiyorum bırakın tatil yapmayı dikkat ederseniz gidip gelemiyor diyorum çünkü Mersin'e gidip gelsem 1000 TL arabası yakacak, emeklimizde nerede o para?

ESEN KALIN...