Kilo verdiren ve tok tutan besinleri hayatına kat

  • Yazar :Mehmet Çağlar
  • Eklenme Tarihi :16.04.2022 00:43

Uzmanlara göre, kilo verirken tok kalmak, kilo vermenin en önemli kurallarından biri.

Beslenme uzmanlarına göre; lif ve protein açısından yüksek besinler, tok tutmaya yarıyor ve kilo verme sürecini kolaylaştırıyor. Bu şekilde kilo kontrolünü sağlarken aynı zamanda sağlıklı kalmayı da başarabiliriz.

Fasulyeyi alışveriş listene eklemek için pek çok neden var. Bunlardan biri de fasulyenin mükemmel bir lif kaynağı olması

Sağlığa birçok faydası olan somon aynı zamanda harika bir protein deposu aslında. Düşük kalorili ve yüksek proteinli somon, uzun süre tok tutan besinlerden biri. Evet pahalı bir bsein belki ama en azından ayda 1 kere tüketebilsek keşke. Çünkü somon hem kalp dostu yağlar içeren hem de omega-3 deposu olmasıyla sağlıklı yiyeceklerden biri.

Kilo verirken tok kalmaya özen göstermek önemli.  İşte bu nedenle uzmanlar bizlere fındık, badem, kaju gibi çiğ kuruyemişlerden günlük bir porsiyon tüketmemiz gerektiğini sürekli hatırlatıyor.

Çünkü bu kuruyemişler kilo vermenize yardımcı olduğu kadar  doğru ve sağlıklı yağlarla tok kalmayı da sağlıyor.

Samandağ biberi… Bir dönemler çok konuşulmuştu aslında  Çeşitli araştırmalara göre acı biber ve diğer biberlerdeki bileşenler, metabolizmayı hızlandırmaya ve kalori yakmaya yardım ediyor. Enerji harcamaya ve yağ yakmaya yardımcı olan acı biber ayrıca bağırsağın hızlı ve düzenli çalışmanı sağlıyor ve mideyi tok tutmaya da yardımcı oluyor.