Ben iyi bir taraftarım

  • Yazar :Kenan BOZKURT
  • Eklenme Tarihi :27.06.2022 11:10

Beni tanıyanlar iyi bir Fenerbahçe (hasta değil) taraftarı olduğumu çok iyi bilirler. Yıllardır Fenerbahçe’nin tüm maçlarını takip eder,gidip canlı izleyebileceğim maçlarını da kaçırmamaya gayret ederim. Ama uğrunu ölürümlere değil, sana canım fedalar ile değil. Akıllıca sağduyulu bir şekilde izler ve takip ederim. Müspet veya menfi yorumlar yaparım.

 

Çok sevdiğim Aziz Yıldırım’ın başkanlık yaptığı döneme dair övgülerim olduğu gibi yanlış yapıldığında da hep eleştirmişim.

Mesela 3 Temmuz Futbolda Şike meselesinde ayakta alkışlamışımdır.Topuk yaylası Fenerbahçe stadyumu ve Ülker arena yapıldığında, Anelka, Appiah, Alex gibi dünya markası futbolcular alındığında övmüş,

Emenike’yi tekrar tekrar aldığında Rıdvan Dilmen’e sahip çıkmadığında,Lorant gibi, Guiza gibi kalitesiz futbolcu ve teknik direktörleri transfer ettiğinde çok sert bir şekilde eleştirmişimdir.

20 yıllık başkanlığı sürecinde bizim sadece 6 defa şampiyon olamızı rakibimiz Galatasarayın ise 10 defa şampiyon olmasını eleştirmişimdir.

Şu anki başkan Ali Koç içinde aynı şeyleri yapıyorum.Takımı başarısızlığa ve hedefsizliğe sürüklediğini, transfer yapmayı bilmediğini, kadük teknik direktörlerle anlaştığını, kendi isminin önüne geçebilir korkusu ile iyi teknik direktörler ve futbolcular almadığını yazıyor söylüyorum.

Amaı Fenebahçe basketbol takımında doğru adımlar atıldıktan sonra gelen başarılarda yaptığım paylaşımlarda da yere göğe sığdıramıyorum.

Elbette kulube, forma satan, bedava bilet alan, deplasman işlerini yapan, yıllar içinde başkanla birlikte çekildliği birkaç fotoğrafı temcit pilavı gibi çevirip çevirip sosyal medyada paylaşanlar ve amigolar gerçeklerin söylenmesinden eleştirilerden hoşlanmıyorlar.

Ancak yaşanan bu süreçlerle ilgili hiç bir Fenerbahçeli arkadaşım ağbeyim, dostum dernek üyem bana dönüpte “Sen Fenerbaheli değilsin, sen takıma zarar veriyorsun, kulübümüze zarar veriyorsun” dememiştir. Doğruları yazmak ihanet değil iyilikdir.

Çünkü bunları sadece kendi düşüncem doğrultusunda yazmadığımı  taraftarın gözü ile görüp, dili ile söylediği fikirler ve düşünceler olduğu için yazdığımı çok iyi bilirler.

Cefakar ve vefakar taraftarın isteği dişinden tırnağından arttırdığı üçbeş kuruş ile aldığı forma veya bilet paralarının çarçur edilmeden isabetli kararlarla harcanmasıdır.

Tipki benim gibi bayrağına, rengine aşık olduğumuz bu takıma gönül vermiş, aklı ile düşünenlerin hedefi daha iyi bir takım, daha başarılı  bir Kulüp, daha iyi bir FENERBAHÇE

Kalın Sağlıcakla.