ZAMANLA YARIŞ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :18.11.2022 09:06

Hayatın en önemli özelliğinin başında o gelir,ZAMAN!. Onunla bütün bir yaşam geçiyor. Onunla yıllar,çağlar değişiyor. Onunla her şey eskiyor!. Zaman,eskitiyor bütün mevsimleri.. Onunla tam bir yarış halinde geçiyor,bütün ömürler. Onu,geriye göndermek,geçmişe çevirmek imkansız. Onu hiçbir şey durduramaz. Devamlı ileriye doğru akar akar,gider.. Daha önce yazdığımız “Kaybolan Zaman” adlı makalemizde şöyle demiştik: 

“Geriye dönüşü olmayan belkide tek olay odur. Bu, oldukça hazin bir durum.. Giden günler geri gelmiyor.  Aylar,yıllar geri gelmiyor. Onlarla gidiyor sanki zamanlar. O halde,bugünü ve özellikle yarını en iyi şekilde karşılamak ve yaşamak lazım. Yaşatmak lazım.. Burada yarınların ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Yaşamın,doğanın,hasretin ve sevginin vazgeçilmez yeridir,yarınlar. Bir de ümitlerin!. Hiç bir zaman kaybolmaz bu değerler. Zaman ve yıllar kaybolsa da!.”  Ne kadar doğruydu!. Bugün de zaman aynı durumda. Yarın da öyle olacak. Onunla bir yarış içinde geçer bütün bir hayat.. Amansız bir yarış bu!. Bize ondan kalan sadece bir kaç anı. Elimizde zamana ait sadece hatıralar kalıyor. Onlar da ne kadar etkileyici olur ki?. 

Başlayan her günde,her ayda,her mevsimde,her yılda onunla bu yarışımız sürer gider. Sonsuza Kadar!. Zamanın yok edemediği,eskitemediği,silemediği SEVGİLER var. Ona onun gücü yetmiyor. Sevgi ayrı,zaman ayrı!.Yaşanan,yaşanacak olan duygular zamanın ötesinde bir şey. Bu güzel hisler;zamana rağmen,kedere rağmen,ayrılığa rağmen gelişmeye ve ilerlemeye devam ederler. Mutluluğa doğru!. MUTLU YARINLAR DİLERİZ!