YILLAR,YOLLARA BENZER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :17.10.2022 09:53

Bu dünyada bir birine benzer çok şey var. Benzer ama aynı değil!. Buradaki benzetme;aynı yöne bakmalarından kaynaklanıyor. Örneğin,gün güne benziyor mu? Benziyor.. Ama aynısı değil. Farklı anlar,farklı havalar,farklı mevsimler ve farklı özlemler taşırlar. Her birinin gidişatı da ayrı.. Fakat,benzerlik yanları da her zaman bulunuyor. Dün bugüne,bugün yarına akar,ama farklı akar!.  Son yazdığımız bir şiirimizde bu konuyu şöyle anlatmaya çalışmıştık: “Yıllarıma,yollarıma hüzün değdi;GİTMİYOR.. Sevdama,dünyama hüzün değdi;SİLİNMİYOR.. Sevgime,sesime hüzün değdi;BİTMİYOR!.”   Bu anlamlı şiirimizle anlatmak istedik hüzünlü zamanları. İşte bu nedenle yıllar,yollar gibi uzayıp gitmiyor. Hatıralar ve özlemler içinde kalıyor.   

 

Uzun yollar,yılları anlatır mı? Özellikle geçen yılları.. Yolun maziyi anlatacak pek hali yok. Aslında hiçbir şey geçmişi tam olarak anlatamaz. Hatta anlayamaz!. Ama yollar geleceğe çıkabilir. Yollar geleceği anlatabilir. Gelecek yılları.. Yarınları!. Onlar devamlı yarınlara akar dururlar. Hiç tersine giden bir yol gördünüz mü? İşte seneler de böyle!. Daima geleceğe akarlar.. Nehirler gibi.. Mevsimler gibi!. “Yolun Hikayesi” yılların öyküsüne benzer mi?. En büyük benzerlik burada yaşanır. Her ikisinde ince anılar vardır. Bunları yazarak anlatmak mümkün. Resimleri çizerekte anlatılabilir. Hatta o anların fotoğraflarını çekerek anlatabiliriz. Fotoğrafların,resimlerin ve yazıların anlattığı her konuda mutlaka HASRETLER de vardır. Onun duygusu,onun rüzgarı olduğu gibi sanata dönüşür.

Yaşamın en güzel anlarını,hatıralarını ve ümitlerini sanat,geleceğe en iyi şekilde taşımaya devam etmektedir. Bu nedenle;YAŞAM SANATLA DAHA BİR GÜZEL.. Sanatta yaşamla daha bir güzel.. Sanatla yaşam devamlı SEVGİ doludur!.  BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.