YILLAR GEÇSE DE!

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :15.06.2022 10:03

Bazı şeyler yıllar geçse de değişmiyor. Zaman ve mevsime göre de değişmiyor. Teknoloji de onlardan pek bir şey alamıyor. Onlar,yaşamın içinde hep vardı.. Hep olacak!. Bunlar,gönülde olan,yaşamın "baharımsı" hisleridir. Gönüller dolusu,sevdalar dolusu akıp giderler. Su gibi berrak,şiir gibi duygu yüklüdür..Hayatı daha güzel yapan da onlardır.

Bu güzel,özel ve çok anlamlı değerlerin yanında yaşamın içinde olan bir çok "temel konular" daha vardır. Bunların başında,sağlık gelir. Çalışma hayatı gelir. Ekonomi,sanat ve sosyal yaşam gelir. Bütün bunları yan yana getirdiğimizde,esenlik dolu bir dünyaya açılmış oluruz. İşte,bu çok geniş dünyanın penceresidir özel hisler. Özel konular..

 

Toplumun refahı için yapılan her çalışmanın da çok önemli olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var. “Yıllar Geçse De!.” Değişime uğramayan temel konuların sanatta da önemli bir yeri vardır. Özellikle yazı sanatında bu değerler her zaman başta olmuştur. Bu,geçmişten geleceğe böyle uzandı hep!. Sanatçılar,yazarlar,bu güzel duyguları en anlamlı temalarla işlemeye devam ederler.

 

Onların eserleri,yaratıcılığın en üst seviyesinde meydana getiriliyor. Eserler,hayatla akıp daima ileriye giderler.. Yazılan her yapıtta,mutlaka öğretici bilgiler de oluyor. Bilimsel kitaplar bunun için yazılıyor. Bilim adamları,akademisyenler uzun araştırmalardan ve incelemelerden sonra kendi eserlerini ve projelerini ortaya koyarlar.

 

Her sabah,her gün yeniden başlayan bu güzelim hayat,insanlara daima güzellikler sunmaya devam etmektedir. Bir ömür boyu süren  bu değerleri korumak,kollamak ve yaşatmakta bizlere,insanlara düşer. Saygıyla,sevgiyle bu güzel değerleri devamlı ileriye taşımasını bilelim.. BİZDEN SİZE SAYGILAR!