YENİDEN BAŞLASIN

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :21.07.2022 13:07

Güzelim hayat bütün hızıyla devam ederken,ona olan tutkumuz hergün artmaya devam ediyor. Herşey hayatı sevmekle başlamalı!. Böyle olduğu sürece,bütün sorunlar ve zorluklar rahatlıkla aşılır. O zaman ilk önce,”Yaşam Tutkusu” gelmeli akla. Bu,her alanda da olmalıdır. Geçmişte de hayatı severdik hep!. Onun sevgisi hiçbir zaman “Mazi” olmamalıdır. 

Bütün her şey geçmişte kalabilir. Hatıralarıyla beraber!. Ama,yaşamınki asla kalmamalı. O;devamlı içimizde,gönlümüzde ve hayatımızda olmalıdır. Onunla sürüp gitmeli bütün bir ömür.. Doğanın bütün canlılara ve özellikle insana sunduğu güzellikleri yaşamın hepsine yaymalıyız. Yarınların özlemlerinde bu anlam devamlı ve hiç ertelemeden ilk sırada yer almalıdır.. 

 

“Yeniden Başlasın” yaşama olan bütün duygu ve düşüncelerimiz. Dediğimizde,burada yenilemek,güncellemek ve tutkuyu devam ettirmekten söz etmekteyiz. Hatta,daha çok sevmeliyiz bu güzel yaşamı!. Her günde,her ayda,her mevsimde,her yılda daha çok olmalı bu sevgi. Her zamanda da!. Dünün hatırasını,bugünün kendisini ve yarının özlemlerini en başta yazmalıyız. 

 

Hergün dünya yeniden kurulmuyor. Ama yeniden başlatılıyor,demek mümkün. Sabah ile güneş ile gün ile yeniden başlatılıyor bütün bir hayat. “Yenileniyor!.” Bu özelliğiyle daha bir anlamlı oluyor,bizim dünyamız. Geçmişin üstüne gelecek,dünün üstüne yarın gelir hep!. Bu devir-daim hiç durmadan devam eder. Doğa burada,çok önemli bir yer tutar. O,başlatır bir çok şeyi.. O,devam ettirir her şeyi!. 

 

Dünyanın en güzel mutluluğu sabah kalkıp hayata yeniden “Merhaba” demektir. Yeniden saygıyı,hoşgörüyü,dostluğu,kardeşliği ve sevgiyi böylece başlatmış oluyoruz. Bu değerlerle sürüp giden ömürler,doğaya ve insanlığa çok daha faydalı olacaktır. Bu değerlerle "Dünya" daha bir güzel oluyor.. Hayatta!. DÜNYANIN BÜTÜN GÜZELLİKLERİNİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!