YENİ ESERLER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :14.11.2022 10:13

Günümüzde yeni yayınlanan eserlere artık çok daha hızlı ulaşmak mümkün. Burada teknolojinin ve iletişimin önemli payı vardır. Sadece eserlere ve yapıtlara değil,bir çok şeye artık ivedilikle erişilebiliyor. Bilgi sahibi olmak ve haberlere ulaşmak çok daha kolay oldu. İnternet dünyası bunu sağlıyor.. Bu konudaki gelişmeler ve ilerlemeler daha bir önem kazanmaya başladı. 

“Eserler Eskimez” Onlar daima “Yeni” kalır. Onları,geçen zaman yıpratamaz. Zamanla akıp devamlı ileriye giderler. Bu durum,en çok kitaplarda mevcuttur. Elebette diğer yapıtlarda da!. Bir düşünün;yıllar önce yazılmış bir kitabı elinize ilk defa alıp okumaya başlıyorsunuz. O işte,sizin için yeni bir eserdir. İlk defa gördüğünüz bir yapıtta yeni anlamındadır. 

İsteriz ki,yaşam da öyle olsun!. Onun içindeki bir çok şey de daima YENİ olsun. Gün gibi!. Doğan,başlayan her gün yeni olmuyor mu?. Oluyor!. O halde yaşam da böyle olsa. O da daima yenilese kendini. Mevsimler gibi!. O da bir eser sayılmaz mı?. Hem de eserlerin en güzeli!. Yaşamın bütünü en anlamlı eserleri de içinde barındırır. Özlemler gibi!. 

Eskimeyen,yıpranmayan,solmayan bir de “duygular” vardır. Onları yıllar geriye götüremiyor. Yıpratamıyor,solduramıyor!. Bunu şiirler ve romanlar en iyi şekilde anlatırlar. Duygunun,tutkunun her şeyden önce  geldiğini kitaplar devamlı yazarlar. Yaşamın içindeki güzel hisleri yazarlar. Dünyanın en anlamlı konusu olan bu güzelim duygularda,devamlı ümitler de vardır. 

Önce yaşamın kendisi,sonra da eserler,daha sonra da duygular daima yeni olurlar. Yenilenirler..Yeni kalırlar!. Onlarla hayat bam başka. Onlar,dünyaya ve hayata her zaman daha çok değer katarlar. Onların değeri ömre bedel!.  BİZDEN SİZLERE SAYGILAR!.