YENİ DÜNYA

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :20.06.2022 11:13
  • Güncelleme Tarihi : 20.06.2022 14:08

Hepinize,iyi günler,iyi haftalar dileyerek makalemize başlamak istiyoruz.. “Yeni Dünya” kavramı ve söylemindeki amaç şu:gelişen teknolojinin yaşamdaki rolünü anlatmaya çalışıyoruz. Yoksa,dünya,aynı dünya.. Doğası,havası,özlemi aynı!. Fakat,günlük yaşamda bir çok değişikliklerin ve yeniliklerin olduğunu belirtmek gerekir. Dünya aynı,ama yaşam öyle değil!.

Turizmden,tarıma ve sanayiye kadar bir çok şeyin yenilendiğini görmek mümkün. Şehirleşme ve yerleşim konunda da önemli gelişmeler oluyor. Şimdi,daha modern yerleşim alanları kuruluyor. İnsanların refahı ve huzuru için artık daha kapsamlı ve daha farklı binalar yapılmaya başlandı. Buna,yollar,bulvarlar ve parklar da dahildir. Yaşamda "çağdaş tasarımlar" yapılmaktadır.

“Yeni Dünya” dediğimiz konunun başında teknolojik gelişmelerin olduğunu da görmekteyiz. Özellikle,ulaşım,iletişim ve dijital konularda olağanüstü ilerlemeler kaydediliyor. Bilimin ortaya çıkardığı yeni buluşlar insan hayatına bir çok konuda yön vermeye başladığını biliyoruz. Teknik alanda bu gelişmeler yaşanırken,doğa ve çevre konusunu da hiç unutmamak lazım.

Onların yeri her alanda ve devamlı surette olmalıdır. Teknolojinin bu gelişmesi,doğal hayatı geriye götürmemelidir. Bütün bir yaşam boyunca,beraber olduğumuz tabiatı ve onun kaynaklarını her zaman koruyup,kollamamız gerekir. Gelecek nesillerle “doğal bir ortam” bırakabilmek için hepimize önemli görevler düşmektedir. O zaman,doğayı daha çok sevmeliyiz..

İnsanın hayatında bilim de olsun,çevre de!. Hergün yenilenen yaşamın en önemli konuları devamlı el üstünde tutulmalıdır. Bunu yapabildiğimiz sürece,yaşam daha bir anlamlı olacak. Daha bir güzel olacak!. Her zaman yaşama insan,anlam katar,güzellik katar!. HEPİNİZE SAYGILARIMIZI SUNARIZ!.