UNUTULMAZ ESERLER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :25.10.2022 09:58

Eserler,devamlı yaşarlar.. Yıllar sonra da onlar anımsanır. Onlar onun için “Eser” olmuştur. Geçmişten geleceğe akmak için,gitmek için.. Bu,genelde müzik dalında oluyor gibi görünse de,sanatın bütünü içinde var olan önemli bir unsurdur.  Bir yapıtın devamlılığı onun özelliğinde mevcuttur. En güzel,en anlamlı eserler yıllar sonra da hatırlanır. Bunu sanatta sürekli görmek mümkün!. 

“Unutulmayanlar” arasında müzik,resim,şiir ve romanlar oluyor gelende. Fakat,diğer yapıtların da bu konumda olduğunu bilmekte fayda vardır. Unutulmamak,her zaman çok güzeldir. Çok özeldir!. Buraya hatırını saymak,saygı duymak ve takdir etmekte yazılır. Zira bu değerler de hayatın önemli birer olgusudur. Birer manevi anlamıdır!. Dostluğun en güzel yerinde dururlar..  

“Unutulmaya Yüz Tutmuş” meslekler de var. Yani,unutulmak üzere!. Onları seneler ve zamanlar eskitmeye başlıyor. Onların en iyilerini,en güzide olanlarını alıp yaşatmak lazım. Bu konuda bir çok yerde gerekli çalışmaların yapılmakta olduğunu biliyoruz. Geçmiş tarihlerde günlük yaşamda önemli yerleri olan bu mesleklere sahip çıkmakta faydalar vardır. Devamlı onları güncellemek gerekir. 

Bir de “NOSTALJİ” konusu var. Buradaki anıların yeri bam başka.. Nostaljik eserler ve yapıtlar tarihin konusu için oldukça önem arz ederler. Bütün bunlara rağmen,geleceğin mevsimlerinin yeri çok farklıdır. Fakat onun için,onun güzel anları için devamlı sanata yer vermeliyiz. Geleceğin sanatına!. Unutulmayan yüzlerin dostluğu da her zaman önemli olmalıdır. 

Güzelim yaşam devamlı bizlere çok şey öğretiyor. Dünden bugüne bu böyleydi!. Yaşamın içindeki özlemlerden bile çok şey öğreniyoruz. Onlar bize hayatı daha çok sevmemizi sağlıyorlar. Özlem ve sevgi doldur bu hayat!.  BİZDEN SİZE SAYGILAR,SEVGİLER!.