ULAŞIM VE İLETİŞİM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :25.05.2022 11:30

Ulaşmak için,haberleşmek için onlara her zaman ihtiyacımız vardır. Biri heber ve bilgi verir,diğeri ise,uzaklığı yakınlaştırır..”İletişim ve Ulaşım” artık hayatın en önemli unsurları,en önemli sektörleri arasında yer almaktadır. Teknolojik ilerlemenin en çok etkilediği ve geliştirdiği bu iki konu,bir birlerine yakın durumdalar. Bir birini tamamlıyorlar!.

Ulaşımdaki gelişmeler hiç durmadan devam ediyor. Artık mesafeler şimdi daha bir kısaldı. Yıllar önce başlayan kara ve deniz taşımacılığı,havadan uçakların devreye girmesiyle çağ atlamıştı. Daha sonra,hızlı trenler,son model otobüsler ile karayolundaki ulaşım sektörü kendini devamlı yeniledi. Burada sadece yolcu taşımacılığı söz konusu değil,ticari anlamda da aynı gelişmeler yaşanmaya başlandı.

“İletişim” ise daha bir hızlı akıyor. Adeta zamanla yarış halinde,diyebiliriz. Bilimsel buluşlar bu sektördeki hızı ve aktiviteyi en üst düzeye getirmiş bulunuyor. Anında bir çok şeye ulaşmak mümkün hale geldi. Bilgi alış-verişinin yanında bir çok sektör bu gelişmelerden payını almaktadır. Bunun başında,çalışma hayatı ve ekonomi geliyor.. Medya,eğitim ve sosyal konuları da saymak gerekir.

Ulaşım ve iletişim dünyasında yaşıyoruz.. Her iki konu insan hayatını şu ya da bu şekilde etkilemektedir. Zamanla aynı anda akıp gitmekte olan bu konuların gelecekte daha çok ilerleyeceğini bilim adamları devamlı belirtiyorlar. Kendileri bu alandaki yeni icatları güncellemeye ve geliştirmeye her zaman çabalar sarfetmektedir. İnsanlığa daha çok faydalı olmak istiyorlar.

Bir de,bu hızla yetişmek için hemen hemen bütün sektörler hiç durmadan kendilerini yeniliyorlar. Onlar,bilimin hızına kendi meslekleriyle,kendi yetenekleriyle ulaşmaya gayret ederler hep. Herşey hızlı,aktif olsun;ama daha bir güzel olsun. Hayatı hem kolaylaştırsınlar,hem de güzelleştirsinler.. BÜTÜN OKURLARIMIZA VE DOSTLARIMIZA EN İYİ DİLEKLERİMİZİ SUNARIZ.