TURİZMİN YOLLARI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :12.10.2022 09:50

“Her Yol Turizme Çıkar” desek,yanılmamış oluruz. Özellikle,ticari,ekonomik ve sosyal konular alanında bunun böyle olduğuna dair bir çok gelişme yaşanıyor. Onun yolu tarihler öncesinde başlamıştı zaten. İlk ticari ve ekonomik faaliyetlerle başlamıştı seyahat konusu. Hem ticaret yapılıyordu,hem de seyahat ediliyordu. Her ikisinin başlama tarihi hemen hemen aynı..

 

“Bacasız Sanayi,Turizm” Günümüzde tam bir sanayi ve ayrı bir sektör haline gelen bu konuda bütün dünyada devamlı yeni çalışmalar yapılmaktadır. Tarihi yerleri,yeni yerleri ve kültürel mekanları görmek her zaman önemli olmuştur. Burada,sadece gezmek/dolaşmak konusu işlenmiyor. Bunun bir de sosyo-ekonomik yönü de vardır. Oldukça önemli bir iktisadi bir konu olmuştur.

 

“Modern Turizm” konusu da artık gündemde. Bu alanda çeşitli aktiviteler ve etkinlikler yapılmaya başlandı. Günü birlik yerine daha kalıcı yöntemler bulunuyor artık. Gelen turistin yerel kültürleri ve medeniyetleri daha yakından tanıması için yoğun çalışmalar yapılmaktadır. İyi bir ekonomik getirisi olduğu için devamlı tanıtım ve organizasyon konuları işleniyor.

 

“Kültür Turizmi” artık bunun ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Turizmde yerel motifler ve yerel kültürler şimdi daha çok merak edilmeye başlandı. Bu nedenle,özel günler,fuarlar,etkinlikler ve çeşitli yarışmalar yapılarak gerekli katkılar sunulmuş oluyor. Kültürel turizm konusunu kalıcı hale getirmek için özel çabalar sarfediliyor. Turizm,artık bir dünya markası haline gelmiştir!.

Güzel olan,doğal olan hemen her yer ilgi çekici olmuştur. Bu ilgi turizmde ve hayatta daha çok yer bulmaya başlamıştır. Ayrıca,turizmin gelişmesi her zaman faydalar getirir. Bu sadece ekonomik alanda değil,hemen her alanda geçerli olmaktadır.Dünden bugüne devam eden en önemli konuların başında da o yer alıyor.. EN İYİ DİLEKLERİMİZİ SUNARIZ!.