TURİZMDE YENİLİK

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :01.02.2023 09:08

“Yenilik” hayatın her alanında oluyor. Bu,doğanın kanunu gibi.. Bu yeniliklerin içinde “Turizmi” incelemeye çalışacağız. Bir dünya konusu olan turizmin diğer sektörlerden daha hızlı geliştiğini belirtelim. Onun ilerlemesi ve gelişmesi diğer konuları da olumlu etkiliyor. O canlanınca,bir çok sektör de bundan faydalanmaktadır. Bu nedenle,ona ayrı bir yer açılmalıdır. 

Turizmin ekonomiyle,ticaretle ve kültürle de yakın alakası vardır. Ayrıca;ulaşım,iletişim,sanayi ve tüketimin de bundan etkilenebileceğini istatistiki rakamlar gösteriyor. Bir de üretimin!. İmalat sanayiye turizmin katkısı,her zaman devam etmiştir. Onun için daha çok üretim yapılması planlanır. Tüketim için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. 

Turizm,artık sadece seyahat etmek veya gezip-dolaşmak olarak algılanmıyor. Onun kapsamı ve içeriği çok daha gelişti. Herşeyden önce “seyahat” olarak bilinse de,o artık bir endüstri ve ekonomik dal olarakta görülmeye başlandı. Onun için her yerde bir çok yatırımlar da yapılıyor. Konaklama,eğlence ve etkinlik mekanları yapılıyor. Devamlı yeni tesisler kuruluyor. 

Ekonomiye ve günlük yaşama bir çok katkısı olan bu sektörün,bir de kültürel yapısı da bulunmaktadır. Yerel kültürlerin ve tarihi yerlerin daha çok rağbet görmesi için bir çok çalışmalar yapılıyor. Modern tesisler ve işletmeler hayata geçiriliyor. Bir de yöresel ürünlerin ve tarihi yerlerin devamlı tanıtımları yapılmaktadır. Daha çok turist çekmek için sürekli yeni projeler yapılıyor. 

Kendi konusuna,alanına ve sektörüne bir çok faydası olan turizmin,hayata da olumlu katkıları olmaktadır. Bütün dünyanın en önde gelen konulardan bir olan turizmin,önümüzdeki dönemlerde ve yıllarda daha da gelişeceğini söyleyebiliriz. Onunla dünya da hayatta gelişecek!.  EN GÜZEL GÜNLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.