TURİZM HAFTASI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :19.04.2022 10:01
  • Güncelleme Tarihi : 19.04.2022 10:01

Geleceğin en önemli sektörlerin başında “Turizm” olacak. Şu anda da gayet önemlidir. Fakat,gelecekte bu daha da yükselecek. Yıllar önce başlayan bu yöndeki plan ve projelere devamlı yenileri ekleniyor. Teknolojinin böyle gelişmesiyle de bu alandaki çalışmalar git gide hızlanmaya başlamıştır. Bu sektör için sürekli yenilikler yapılmaktadır. 

 

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında “Turizm Haftası” kutlanmaktadır. Baharla beraber ivme kazanan bu konu için ayrı ve özel bir hafta düzenlenmesi gayet iyi oluyor,verimli oluyor. Hafta içinde konunun önemine ve geleceğine dair bir çok etkinlikler yapılmaktadır.  Haftanın amaçlarından biri de,turizmle birlikte doğanın korunması da geliyor. Çünkü,ikisi aynı yerde,aynı değerdedir. 

 Hafta boyunca konuyla ilgili,bilimsel açıklamaların yanında,çeşitli seminerler,konferanslar,sempozyumlar ve paneller düzenlenmektedir. Bunların yanında aktiviteler,defileler,yarışmalar ve özel gösterimler de yapılmaktadır. Turizm için,tarihi ve kültürel yerlerin önemi bir kez daha vurgulanmış oluyor. Aslında bu,bütün konular ve bütün sektörler için de geçerlidir. 

 Turizm;insanların yeni yerleri keşfetme,yeni yerleri görme,dolaşma gibi özellikler de taşımaktadır. Ayrıca,dinlenme ve eğlence gibi turistik amaçlar da taşıyan bu konu için ön plana çıkan en önemli başlık “TANITIM” olmaktadır. Turizm işletmeleri, ürettikleri mal ve hizmetleri tanıtarak bu gelişmeye destek yapıyorlar. Ayrıca,tarihi,doğal ve turistik yerler de en iyi şekilde anlatılmaya çalışılıyor. 

 Sadece turizm için değil,bütün sektörler ve meslekler için yoğun çabalar sarfediliyor. Gelişen,değişen dünya koşullarına her sektör ayak uydurmak için yoğun çalışmalar yapmaktadır. Geride kalmamak için!. Yaşam,bunu gerektiriyor. Devamlı onunla geleceğe akmak lazım.. BÜTÜN GÜZELLİKLER SİZLERİN OLSUN!.