TÜKETİCİLERİN YENİ TERCİHLERİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :05.04.2022 10:01

EXPO HATAY  Fuarı muhteşem bir törenle başladı. Bu büyük ve önemli organizasyonun açılışında sadece bir tören yapılmadı. Bir çok yeni ve müthiş şenliklerle ve konserlerle start aldı,HATAY EXPO.. Hatay,bu görkemli fuarıyla,bir çok başarıya da imza atmış oldu.Günlerdir,gündemin ilk sıralarında yer aldı.Gelecek yazılarımızda bu konuyu anlatmaya devam edeceğiz.  

 

Bugün,tüketiciler için yapılan bir araştırmadan söz edeceğiz. Değişen tüketim alışkanlıklarının hayatı nasıl etkilediğine dair iyi bir araştırma yapılmış..Hayat şartları,bir çok alışkanlığı ya gideriyor,ya da daha da ileriye götürüyor veya değiştiriyor. Yapılan araştırmada bu net olarak ortaya konulmuş oldu. Buna bir çok faktörün,ayrı-ayrı veya aynı anda etki yaptığı da kaydediliyor. 

 

Bu konuda son olarak yapılan araştırmaya göre,tüketicilerin yöresel ve yerel ürünlere daha çok rağbet göstermeye başladıkları ortaya çıkmış oldu. Hazır mamüller ve market markalı ürünler de taleplerin artmakta olduğu belirtiliyor. Tüketicinin,en çok görerek alışveriş yaptığına da dikkat çekilmiş. Bir de ürünlerin uygun fiyatlı olmasına da özen gösterilmekte olduğu kaydedilmiştir. 

 

Son yıllarda sadece tüketimde değil,bir çok konuda değişmelerin olduğu da rakamlarla anlatılıyor. Örneğin,en çok harcamanın gıda konusunda olduğu,onu kira,ulaşım ve eğitimin izlediği araştırma ile belirtilmiş oluyor. Ayrıca,sosyal ve ekonomik yaşamda da farklılıkların meydana gelmeye başladığını söylemek mümkün. Üretimde ise,devamlı yeni gelişmeler yaşanmaktadır. 

 

Hayatın bir çok şeyi değişmelere uğrasa da,özlemlerde ve ümitlerde hiçbir değişim olmaz. Onlar sürekli yaşamın içindedir. Ümit ederek,hasret ederek yaşamak;yıllardır aynı çizgide kalmaktadır. Zaman onları değiştiremiyor!. Onlarla,yaşam daha bir güzel oluyor!.