TEMEL KONULAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :28.07.2022 12:50

Yaşamın içindeki hemen bütün konuların temeli vardır. Öyle başlarlar,hayatın içinde ilerlemeye.. Fakat biz bugün “En Temel Konuları” ele almaya çalışacağız. En baştakileri!. Değişen dünyada ve yaşam koşullarında bir çok şey artık eskisi gibi olmuyor. Burada,teknolojinin önemli bir etkisinin olduğunu belirtmeliyiz. Doğal hayat dışında,bir çok şeyin değişmesine o neden oluyor. 

 

Yaşadığımız çağ,teknolojik anlamda bir çok şeyi değiştirmiş durumda. Doğal hayat hariç,bu değişimler her gün olmaya başladı. Daha dijital oluyor bir çok şey. Bu,özellikle “Çalışma  Hayatında” çok ileri durumdadır. Zaten bu konu bir çok sektörü de etkilemektedir. Hayat beliki hızlanmadı.. Ama,işler ve piyasalar eskisine göre üç,hatta dört kat daha bir hızlı gitmeye başladı.. 

 

“Temel Konular” olarak adlandıracağımız birkaç başlık var. Bunlar:ekonomi-sağlık-eğitim-çalışma hayatı-çevre ve sosyal hayattır.. Hepsinin yaşamda önemli yerleri bulunuyor. Bunları kısaca anlatmaya çalışırsak;başlarında iktisadi konuların geldiğini de yazmamız lazım. Biz bu konuyu,geçen makalelerimizde elimizden geldiğince izah etmeye çalıştık. Onun yeri “ayrıdır” demiştik. 

 

"Sağlık" konusu ise her zaman önemini korumuştur. Bütün toplumu yakından ilgilendiren “salgın hastalılara” karşı alınan tedbirler başarıya ulaşmıştı. Bu başarıda herkesin katkısı vardı.. Eğitim için çok şey yazılabilir. Fakat,temel eğitimin yeri başka. İlk yıllarda başlayan öğrenme konusu,ömür boyu devam eder hep!. Eğitimi okulların yanında,kitaplardan ve sanatlardan almak mümkün. 

 

Çalışma hayatı ve sosyal hayat bir birini tamamlayan iki önemli unsurdur. Bir birinin devamıdır. Bir de çevrenin konusu vardır. Son yıllarda bu alanda önemli çalışmaların yapıldığını ve bunun devam etmekte olduğunu belirtelim. Bütün bu konular hayatın en vazgeçilmez zamanında ve yerinde durmaya devam edecekler.. SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA!.