TEKNOLOJİDE ZAMAN

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :14.07.2022 10:50

Yaşadığımız çağ,teknolojik anlamda bir çok şeyi değiştirmiş durumda. Doğal hayat hariç,bu değişimler her gün olmaya başladı. Daha dijital oluyor bir çok şey. Bu,özellikle “Çalışma  Hayatında” çok ileri durumdadır. Zaten bu konu,bir çok sektörü de etkilemektedir. Hayat, belkide hızlanmadı.. Ama,işler ve piyasalar eskisine göre üç,hatta dört kat daha bir hızlı gitmeye başladı.. 

 

Yıllar önce tarıma dayalı çalışma ve ekonomi vardı. Sonra da,sanayi ve endüstri dönemi başlamıştı. Şimdi ise,”Teknoloji Çağı” yaşanıyor. Onun girmediği,etkilemediği hemen hemen hiçbir sektör,hiçbir alan kalmadı,demek mümkün.Bütün bu gelişmeler ve ilerlemeler,sanatı nasıl etkiliyor,diye bir soru gelirse akla;cevabı şöyle olurdu:Teknoloji sanat dallarında da yerini almaktadır.. 

 

O,sanata yön vermiyor. Sanatın yeteneğine de!. Fakat,onun da daha hızlı hale getirdi,diyebiliriz. Bu,ulaşımda da böyle,iletişimde de!. Meyda da bu konuda gerekli güncellemeyi yapmaya devam ediyor. Teknolojinin Basına önemli katkıları olmaktadır. Haberlerin ve bilgilerin akışı artık zamanla yarışıyor. Aynı anda her şey akıp gitmektedir. Teknik bir yaşama doğru gidiyoruz!. 

 

Bunun olumlu bir çok yeri de vardır. Fakat,doğal yaşam ve özel duygular bunun tam dışındadır.. Doğa,olduğu yerde,olduğu güzellikte kalmaya devam ediyor. Edecekte!. Hisler de öyle!. Özlemler de!. Onları hiçbir şey değiştiremez. Onlar hayatın vazgeçilmez en önemli değerleridir. Bu değerler,insan hayatını daha bir anlamlı,daha bir güzel yapmaktadır. Doğaya olan hasretler bitmez!. 

 

Teknolojide bir de “Zaman” konusu vardır. Hangisinin daha hızlı olduğunu günler ve mevsimler bize anlatabilir. “Doğa ve zaman” sırasıyla,çok düzenli,tam ve eksiksiz akmaya hep devam ederler. Hasretler gibi!.Yaşama,doğaya,sevgiye olan özlemler hep aynı yerde ve hep aynı durumda kalacaktır.. EN GÜZEL GÜNLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!