TARİHİ ESERLERİMİZ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :29.04.2022 11:47

En iyi dileklerimizi sunarak bugünkü makalemize başlamak istiyoruz. Konumuz:Tarihi Eserler.. Tarihi eserlerin geleceğe aktarılması,gelecek nesillerin de bu eski yapıtları görmesini sağlamak gayet önem arz eder. Geçmişin izlerini taşıyan ve bütün turistlerin dikkatlerini çeken,bu eserlerin korunması ve devamlı bakımlarının yapılması gerekir. Onlar geçmişin medeniyetleriydi!.

 

 Tarihi eserlerimiz,insan yaşamının başladığı andan bugüne çeşitli evrelerden geçip gelmiştir. Onların zamana ve hayata her zaman kattıkları özel değerler vardır. Özellikle de turizme!. "Turizm için bu yapıtlar ilk sırada yer alır.." Onlarla beraber doğal güzellikler de bu kategoriye girerler. Yıllar önce,hatta asırlar önce özenle inşa edilen bu yapıtların özel yerleri devamlı olacaktır. ÖZEL VE GÜZEL!.

 

 “Tarihi Eserler” için önemli bir yarışma düzenlenmiş bulunuyor. Buradaki amaç,bu yapıtların önemine vurgu yapmaktır. Bakımları ve çevre düzenlemelerinin en iyi şekilde yapılması da istenmiştir. Senelerdir ayakta kalan,hayatta kalan bu eserler için düzenlenmekte olan yarışmalara kamu kuruluşları,yerel yönetimler ve Belediyeler kurumsal olarak  katılabilecekler. Onlar,bu yapıtları sunmuş olacaklar.

 

 Türkiye Belediyeler Birliğinin “İNANÇ TURİZMİ” temasıyla düzenlediği bu yarışma için başvurular başlamış durumda. Tam adı,”İnanç Turizmi Fikir ve Proje Yarışması” olan bu yarışmaya son başvuru tarihi "28 Mayıs 2022" olarak tespit edilmiştir. Müracaatlardan sonra gerekli incelemeler yapılmış olacak. Dereceye giren yönetimlere de çeşitli ödüllerin verileceği bildiriliyor..

 

 Geçmişten geleceğe ve bugünden yarınlara doğru uzanacak olan her eserin,her yapıtın kendine göre önemi vardır. Bugün de çok iyi eserler,yapıtlar meydana getiriliyor. Onlar,yıllar sonra tarihteki yerlerini almış olacaklar. Hayatla,zamanla akıp yarınlara doğru uzanmaya devam edecekler. Yaşamın kendisi gibi!.

HALKIMIZIN VE BÜTÜN OKURLARIMIZIN BAYRAMLARINI EN İYİ DİLEKLERİMİZLE KUTLAR;SAĞLIKLAR,ESENLİKLER VE MUTLULUKLAR DİLERİZ!.