SOSYAL KONULAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :13.05.2022 11:20

Yaşam bütün güzelliğiyle devam ederken,onunla akıp gitmekte olan bir çok şey de var. Bazıları unutulup giderken,bazıları ise pek unutulmaz. Zaman içinde değişime de uğrasalar onlardan genelde  izler kalır. Bunların başında elbette sanat ve sanatçı gelir. Daha sonra da,toplumsal ve günlük yaşama katkılarda bulunanlar da hatırlanır. Örneğin,okul yapanlar  pek unutulmaz.

 

Onların adı,sadece bir okul binasında değil,eğitimin hemen her aşamasında yaşatılmış oluyor. İmkanı olanların okul yapması,eğitim alanına böyle destekler yapmasının devamını dileriz. Ayrıca,ihtiyacı olanlara gereken yardımları yapanlar da bu kategoriye girerler. “Yardımseverlik” çok önemli bir değerdir!. Hayatın her anında,her konusunda bu geçerli olmalıdır.

 

“Sosyal Konuların” başında bu anlamlı değerler vardır. Diğerleri daha sonra sıralanırlar. Eğitim,sağlık ve toplumsal destekler gelecek açısından da önemli bir yer tutmaktadır. Küçük ama,çok anlamlı olan her yardım insanlığa adınmış en güzel konuların başında gelir. Hayırların en iyisidir,desek yeridir. Bu durum,insana da huzur verir. Başkasını mutlu etmenin değeri,paha biçilmezdir!.

 

 Sosyal konulara,iş ve çalışma hayatının dışındaki hemen her şey dahil olabilir. Zira,çalışma konusu hayatın ikamesi için çok önem arz etmektedir. Onu genelde ekonominin içinde,yaşamın içinde değerlendirmekte fayda var. Her zaman dediğimiz gibi,iktisadi veriler diğer konuları şu ya da bu şekilde etkiler. Hatta bir az da sosyal yaşamı da.. “Ekonomi” artık bir bilim dalı haline gelmiştir.

 

Hep birlikte yaşadığımız dünyamızı,doğamızı ve çevremizi her zaman ve de her durumda korumamız gerekir. Sosyal yaşamın başında bu önemli konular yer alır. Çevreye duyarlı olmak,hayata da duyarlı olmak anlamını taşır. Gelecek yıllarda hem çevre hem de sosyal konular daha bir önem kazanacak. İkisi de insan hayatının yarınlarında devamlı yer alacaktır. MUTLU VE HUZURLU BİR YAŞAM DİLERİZ!.