SOLMAYAN RENKLER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :26.12.2022 11:44

 

Solmayan renk var mıdır?. Bu sorunun cevabını en iyi şekilde doğaya sormak lazım. O bilir,bütün renkleri. Onun içindedir gördüğümüz her renk,her tema.. Her güzellikte!. Onun içinde ömürler boyunca süren “özlemler” de bulunuyor. Onlar,en güzel renklerdendir..Tabiatın hiç solmayan bir çok şeyi vardır. Dünyanın hiç solmayan bir çok şeyi vardır. Hayatın hiç solmayan bir çok şeyi vardır.. 

Bunlar solarsa,hiç bir şeyin anlamı kalmaz ki!. Çiçeğin doğada solduğunu hiç gördünüz mü?. Onu rengi yaşamın ta kendisi.. Şurada tam olarak söylemek istediğimiz,anlatmak istediğimiz “DOĞAL RENKLERDİR..”  Onlar,yaşama ümitler sunarlar. Ümitler katarlar. Onlar,kendi doğasında,kendi kaynağında bütün insanlığa "sevgiyi" getirmeye devam ederler. 

Yeşilin ilk sıralarda olduğu bir muhteşem tablodur bu!. Tam bir görsel şölendir o. Hem de gerçek bir şölendir.. Renklerin şöleni,hayatın da şölenidir!. Tabiatın yaşama ilk bakışı gibidir. Son bakışı gibidir. Devam eden bakışı gibidir.. Rüzgarın renginin solduğunu gördünüz mü?. Yağmurun,günün,güneşin renginin solduğunu hiç duydunuz mu?. 

Hiç bitmeyen,hiç solmayan çok anlamlı duygular da vardır. Dostluk gibi,kardeşlik gibi, SEVGİ GİBİ!. Onlar da renklerini ve hislerini tabiattan alırlar. Bu özellikleriyle de devamlı “özel” olurlar. Güzel olurlar!. İnsana huzuru ve mutluluğu da onlar getirirler. Onlar yaşatırlar. “Sevginin rengi” bütün renklerin içinden doğup,büyüyüp,gelişir.En gerçek,en kalıcı renk onundur.. 

“Renklerin dünyasında” yaşamın kendisi var. Her anda,her zamanda,her günde,her ayda,her mevsimde,her yılda devam eden muhteşem renktir o..Hatta,her çağda.!. Doğanın rengi,yaşamın rengidir. Sevginin,mutluluğun rengidir!.  BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.