SANATIN YERİ AYRI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :03.08.2022 11:19

Bütün okurlarımıza ve dostlarımıza,en içten sevgi ve saygılarımızı sunarak yazımıza başlamak istiyoruz.. “Sanat” konusunu bu satırlarda,bizin yazılarımızda ve makalelerimizde defalarca dile getirmeye çalıştık. Onun yaşamdaki yerini,geçmişini ve geleceğini anlatmaya çalıştık. Onunla bir çok şeyin daha bir güzel olduğunu bir çok kez yazdık. Çünkü,onun varlığı bize bu yazıları yazdırıyor. 

Sanatı yazarken,hayatın içindeki diğer öğeleri,unsurları da unutmamaya çaba göstermiştik. Özellikle doğanın ne kadar önemli olduğunu yazmıştık,yazmaya da devam edeceğiz. Bir de ekonomiyi,bir de eğitimi,bir de sağlığı,bir de geçim konusunu ve de SEVGİYİ anlatmaya devam edeceğiz hep. Yaşamın güzelliğini de!..Bu değerlerle yarınlara uzanmak,gitmek isteriz.. 

 “Sanatı Sevdirmek” diye bir deyim olursa. O,tam tutmaz. Onu süsleyip sevdirmektense,onu olduğu gibi kabul etmek lazım. Kendisi bir sevdadır.. Hayallerin ve üretimlerin eseridir o!. Yaratıcılığın en üst seviyesinde yer alır,devamlı.O,sevda ile yazılır,sevda ile okunur,sevda ile devam eder. Onun içinde bütün güzellikler vardır. Ona bu nedenle “Güzel Sanatlar” deniliyor. 

 Günlük hayatın en ince dalıdır o. Bu dalda,tomurcuklar,yapraklar ve çiçekler vardır. O özlemlerin coşkuların da vazgeçilmez anlarıdır. Hatta,anılarıdır. Onda anı da var,ümitte var,gelecekte var. Onunla başlayan her an,insana huzur ve rahatlık verir. Yıllar önce bu böyleydi,yıllar sonra da böyle olacak. Seneler onu ertimiyor,geriye de götürmüyor. O,onlarla beraber yarınlara akar durur!. 

 Onun için sanatın yeri hep ayrı olur. Onun bu yerini ayrı tutmaya ve ona "gerçek" değeri vermeye devam etmeliyiz. O,Özel Bir Konudur.  SANAT,HAYATIN ÖZEL VE GÜZEL KONUSUDUR.. Herşeyin özeli,herşeyin güzeli daima ondadır.. BÜTÜN GÜZELLİKLER SİZLERİN OLSUN!.