SANATIN İÇİNDEN

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :23.06.2022 10:30

Hayatın içinde olan hemen her şeyin bir konusu vardır. Kendine göre bir anlamlı,bir özelliği vardır. Özellikle günlük yaşamda bu konularla devamlı karşılaşmakta olduğumuzu belirtelim. İş ve çalışma hayatı dışında ise,sanatsal ve sosyal konuların ön plana çıktığını görmekteyiz. Bir de doğal konular. Bunların hemen yanında ise,hasretler yer alır,her zaman!.

 

Yaşamın içindeki “Eserler” yaşamda,güzel sanatlar ve anlamlı çağrışımlar uyandıran,kendine has yapılarıyla,coşkularını ve hayal gücünün yaratığı müstesna yapıtlardır. Sanatçının kendine özgü duygu,düşünce ve yeteneğinin yansıtıldığı bu eserleri korumak,kollamak hepimizin görevidir. Gelecek yıllara doğru aynı anlamlarını koruması için bir çok çalışmaların yapıldığını biliyoruz.

Bir de günlük yaşamda,ilk sıralarda yer alan konuların da mevcut olduğunu anlatmaya çalışmalıyız. Bunların başına hayatın ikamesi için,”Çalışmak-Üretmek” gelir. Bu iki önemli konu sosyal ve sanatsal alandakiler gibi üzerinde en çok durulan başlıkların olduğunu bir kez daha belirtmek lazım. Öncelikle,üretmek,çalışmak;sonra da sanatın kendisine varmak gerekir.

Sanat için verilen ödüllerin de çok önemli olduğunu belirtelim. Sanatçıların yoğun çabalar sonucunda meydana getirdiği “Eserlere” verilen değerdir bu ödüller!. Başarının ödüllendirilmesi,takdir görmesi her zaman olumlu sonuçlar vermiştir. Bu edebiyat alanında,yazılı ve görsel sanat alanında da önemli bir yer tutmaktadır. Hatta,müzik,tasarım ve fotoğraf dalında da aynı durum söz konusudur.

Hayatın olduğu her alanda,her anda,her yerde devamlı sanatta olacaktır. O,yaşamın güzel ve anlamlı yönüdür. Hayata farklı ve güzel değerler katan sanat eserleri,geçmişten geleceğe uzanır hep!. İçinde,coşkunun,güzelliğin ve sevginin olduğu her eser,tarihler boyunca hep hayatın içinde olur..  GÜZELLİKLERLE DOLU BİR HAYAT DİLERİZ!