SANATIN GÜNLÜĞÜ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :09.01.2023 12:37

En iyi günlerin ve en iyi hayatların sizlerin olması dileğiyle bu haftaki ilk yazımıza başlıyoruz. Sanata dair bugüne kadar çok şey yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz. Çünkü o,hem yazıların hem de hayatların sürekli içindedir. Onsuz bir yazı düşünmek imkansız. Yazıların hemen hepsi onunla başlar,onunla devam eder,onunla biter..Sanat yazıyla başlar!. 

 

“Hayatın sanatı” günlük yaşamdaki bir çok şey ona benzer. Sanata!. Doğanın içinden akıp gelen saf duygular da. Onunla daha bir güzel oluyor;şiirler,resimler,öyküler,romanlar.. Onunla daha bir güzel oluyor,fotoğraflar. Onunla daha bir güzel oluyor,eserler. Onunla daha bir güzel oluyor,hayaller. Onunla daha bir güzel oluyor,hayatlar. 

 

“Sanat dünyası” farklı bir dünya. Dünyadaki ve doğadaki güzel temaları net bir şekilde ortaya koyan da odur. Onun içinden başlar sevdalar!. Bir de özlemler. Hasretleri en iyi şekilde onunla anlatabiliriz. Hasret,sanatla bütünleştiğinde çok daha anlamlı oluyor. İnce ve zarif!. Bunu ancak sanatsal yapıtlar yapabilir. Buna onlar şekil verebilir. Hayat verebilir. 

 

“Söz sanatı” onun da yaşamda önemli bir yeri vardır. Güzel söz söyleme,iyi ve özenli anlatım sanatın içindeki bir başka olgudur. Bu durum yazıya döküldüğünde daha bir coşkulu oluyor. Yazı ve söz iç içe olduğunda daha anlamlı eserler meydana getirilir. Söz söyleme sanatı,yazı yazma sanatının en önemli yerinde durur. Bunu sanatçılar çok iyi anlatırlar. 

 

“Her yerde sanat” hem de her anda.. Yaşamın başladığı anda,yaşamın olduğu anda devamlı o vardı. Böyle gelişti,böyle ilerledi..Güzel sanatlar,güzel hayatlara çıkar. Hayatla daima ileriye akar. Bütün çiçekler gibi!.  EN İYİ DİLEKLERİMİZİ SUNARIZ!.