SANAT DAİMA GÜZELDİR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :31.01.2023 09:29

Onun güzelliği,doğadan geliyor. Onun güzelliği,hayattan geliyor. O,her dönemde,her zamanda daima güzeldi. Diama güzel kaldı.. Seneler geçer gider,ama onun güzelliği geçmez. Bitmez!. Yıllar ondan esinlenir. Günler de!. Onun mazisi bile çok güzel. Onun nostaljisi de!. Onun "eserleri" asırlardır devam eder. Devamlı geleceğe akan en güzel temalar onun eseridir. 

“Doğa Güzelse,Sanatta Güzeldir” Tabiatın ne kadar güzel olduğunu hepimiz biliyoruz. Onun doğal yapısı bütün her şeyin başlangıcı sayılır. Fakat o,en çok sanata etki ediyor. Her ikisinde,saflık ve coşku var.. Tabiatın her anını sanat dünyaya yansıtır. Hayata yansıtır!. Doğanın gizemliğini ve anlamını en iyi şekilde sanat anlatır. Sanatın bütün dalları.. 

“Gün Güzelse,Sanatta Güzeldir”  Günün ilk ışıkları bile çok güzeldir. İlk aydınlığı da!. Onun bu temasını,bu ışığını sanat gösterir bizlere. Günün gün olduğunu sanatçı anlatır. Günışığı sanatın da ışığıdır!.Her sabah yeniden başlayan bu seçkin anları eserlerin içinde bulmak mümkün. Yapıtlar;günün,güneşin ve yıldızların içinden doğup gelişirler. 

“Hayat Güzelse,Sanatta Güzeldir” –ki hayat çok güzeldir- Onun bu yönünü,bu yüzünü eserler çok iyi anlatırlar. An be an!. Hayatın güzelliğini güzel sanatlarda bulabiliriz ancak. Zaten,bu muhteşem hayatı,bu güzelim yaşamı başka şekilde tarif etmeye,anlatmaya imkan yoktur. Orada hayat bulur bütün güzel ve anlamlı yaşamlar. Hayatın kendisi de!. 

Sanat anlatıyor,sanat çiziyor bütün güzellikleri. Bütün sevdaları da!. Çiçeklerin ne kadar şirin ve estetik olduğunu ancak sanat bize gösterebilir. Anlatabilir..Çizebilir.. Yazabilir.. Doğal coşkuların başlangıcı ve sonucu da orada olur. Orada,sanki hayat bir başka yaşanır.. SEVGİLERİMİZİ VE SAYGILARIMIZI SUNARIZ!.