PANDEMİ KONUSU

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :14.04.2022 10:23
  • Güncelleme Tarihi : 15.04.2022 11:25

Hayat, bir bütün olarak çok önemlidir. Herşeyiyle! Fakat,en başta olan, ilk sıralarda olan,temel konuların olduğunu belirtmekte yarar var. Bunların başında sağlık gelir. Ona vereceğimiz önem ile yaşama daha bir olumlu bakmamıza neden olacaktır. Onun değeri hiçbir şeyle ölçülmez. Hem kendi sağlığımız,hem de toplumun sağlığı için çabalar sarfetmeye devam etmeliyiz. 

Son iki yılda tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi,sağlık konusunun önemini daha da artırmıştır, diyebiliriz. Salgın hastalıklara karşı hep beraber alınan önlemler, başarıyı da getirmiştir. Bütün dünyada gerekli tedbirlerin alınması,bu konuda beraber hareket edilmesinin çok olumlu sonuçları da oldu. Olmaya da devam ediyor. İnsanın sağlığı her şeyin üstündedir!

Daha önceki makalelerimizde bu konu hakkında yazılarımız olmuştu. O yazılarda,alınmakta olan tedbirler sayesinde,bu salgın hastalığın da üstesinden gelineceğini anlatmaya çalışmıştık. Bu önlemlerin en iyi şekilde sürdüğünü bir kez daha belirtelim. Özellikle ülkemizde,bu konuda başarılı bir çok çalışma yapılmıştır. Yapılmaya da devam ediliyor. Bu başarıda payı olan her kuruluşu ve herkesi bir kez daha kutlarız.

Tedbirlerin aynı şekilde devam etmesinin bir çok faydası bulunuyor. Fakat, şunu belirtmek gerekir. Aynı önlemlere hepimiz devam etmeliyiz. Gelinen nokta gayet başarılıdır. Yapılan çalışmaların başarısını hepimiz görüyoruz. Burada,başta yetkililere,Doktorlara ve diğer sağlık çalışanlarına en iyi dileklerimizle teşekkür etmeliyiz. Onların özverili çalışmalarıyla bugüne gelindi. 

Yaşamın ne kadar güzel ve ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha net bir şekilde görmüş olduk. Hayatın,her anı,her zamanı çok değerlidir. Bu önem ve değer hep vardı. Ama,şimdi artarak devam etmiştir. Yaşamın kendisi hepimize sürekli güzellikler sunmaktadır. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek ve beraberce sağlıklı yaşamaya özen göstermeliyiz. HEPİNİZE SAĞLIKLI VE HUZUR DOLU BİR YAŞAM DİLERİZ!