ÖMÜR BOYU EĞİTİM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :18.05.2022 10:36

Yaşam boyunca devam eden önemli konular vardır. Bunlardan biri,eğitimdir!. Küçük yaşlarda başlayan ve hiç ertelenmeyen,devamlı akıp giden konuların başında hep o yer alır. Her konuda "öğrenmek",yaşam için,insanlığa daha faydalı olmak için,oldukça önem arz eder. Bu sadece okullardaki dersler için geçerli değil. Hayattın her alanında olması lazım. Ama,ilk sıraların heyecanı okulla yaşanıyor.

Okul,aile ve çevre faktörü burada kendini tam gösteriyor. Bir de bilimsel konular. Onlar da insanlığın eğitiminde ve gelişmesinde ilk baştalar. Bir ömür boyunca devam eden eğitimin öğrenme dışında bir çok yararları bulunuyor. Örneğin,meslek sahibi olmak. İş bulabilmek. Kariyer sahibi olmak. Kendi branşında yükselmek. "İnsanlığa daha çok faydalı olmak" konularını sayabiliriz.

Eğitimin,öğrenmenin ilk kaynağı kitaptır. Önce ona başvururuz. Ama,bu çok geniş bir konu olduğu için sadece kitaplarla sınırlı değildir. Bir çok aşaması ve kaynağı bulunuyor. Her zaman bir şeyler öğrenmeliyiz!. Bunun için gerekli çabalar devamlı harcanmalıdır. Bilerek,anlayarak günlük yaşamımızı ve günlük çalışmamızı sürdürmemiz,gayet önemlidir. Bu verimi ve kaliteyi artıracaktır!.

Okullarla başlayan ve hayatın bütününü kapsayan eğitim için şimdi her konuda daha çok bilgiler verilmeye başlandı. Bilimin ve teknolojinin gelişip,ilerlemesi bu alana olumlu yansımalar yapmaktadır. ÇAĞLMIZ ÖĞRENME ÇAĞI!. Özellikle yazının bulunması,icat edilmesiyle önemli bir ivme kazanmaya başlayan bu önemli konu artık,çok daha çağdaş yöntemlerle yapılıyor.

Hayatın güzelliğini,onu öğrenmekle daha çok fark ederiz. Onu böyle daha çok severiz. Her anda,her zamanda,her yaşta öğrenmeye devam etmeliyiz.. Hatta,her yerde!. Eğitim,bunu sağlar. Bilim,bunu sağlar.. Gelecek dönemlerde bu konu önemini korumaya her zaman devam edecektir. Çünkü o,devamlı akan berrak bir su gibidir!. SAYGI VE SEVGİLERİMİZİ SUNARIZ!.