O,GELMEZ OLDU!.

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :29.12.2022 11:33

En güzel günlerin,en huzurlu günlerin sizlerin olması dileğiyle bugünkü yazımıza başlıyoruz.. Hani bir şarkı vardı ya: ”Sen,Gelmez Oldun!..” Biz,bunu geçmekte olan bu sene için şöyle kullanmak istiyoruz. SEN,GİTMEZ OLDUN!. Yenisinin gelmesi an meselesi.. Ama,yine de “O,gitmek istemez” gibi bir halde duruyor. Maziye gitmek,kaybolmak onun için ağır geliyor. 

Yılın sonu,olsa da hayat bütün güzelliğiyle her zamanki gibi hiç durmadan devam eder. Bir çiçeğin son rengi gibidir o.. Biz,bu yılı hiçbir şekilde hatırlamak bile istemiyoruz. Anılarda bile adı geçmesin. Hüzünün,kederin,çilenin,acının yılı da olsa,onu yazmak istemiyoruz. O,hatıralarımızdan bile uzak dursun. Orada bile onun yeri olmasın. 

Son saatlerinde olsa da bu seneyi,şiirlerimizden ve yazılarımızdan uzak tutacağız. Bize hiçbir anı bırakmadan geçip,gidiyor. Anıların hiç görmek istemediği tek sene belkide odur..Güzel hiçbir anısı da yok onun. Hal,hatırı da yok!. Ona türküler,şarkılar da söylemeyeceğiz. Geriye dönüp bakmak bile istemediğimiz bu yılın tek bir sözü kaldı. O da,geleceğe gitmek!. 

YENİ bir şeyi,yeni bir konuyu yazmak bile heyecan verir. Onun için çok yakında başlayacak olan YENİ YILI şimdiden coşkuyla bekliyoruz. O,artık "gelmiş" olur. Eski yılların üstüne.. Eskiyi hiç anımsatmayan bir sene olmasını şimdiden diliyoruz. Onu sabırla ve özlemle bekliyoruz. Yazılarımız,duygularımız devamlı onunla olsun!. O,bütün bunları karşılayacaktır.. 

Onunla beraber,yarınları,gelecek mevsimleri,gelecek yılları da hasretlerle beklemiş olacağız. Onunla daha sağlıklı,daha huzurlu ve daha mutlu olmak isteriz. O,ümitlerin yılı olsun. Mutlulukların yılı olsun!.  BÜTÜN GÜZELLİKLER SİZLERİN OLSUN!.