MEVSİMLERİN GÜZELLİĞİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :16.06.2022 12:43
  • Güncelleme Tarihi : 30.06.2022 23:17

Dünyanın dünü de güzel,bugünü de!. Ama en güzeli yarınlardır. Bir beklentinin,bir özlemin en güzel yansımasıdır yarın. Bu bir “hasret coşkusu” gibidir. Devamlı yenilenen ve hiç eskimeyen bu heyecan yaşamı daha bir anlamlı kılıyor. Onun için yazılan her yazıda da bu özelliği görmek mümkün. Doğanın da burada önemli bir rolünün olduğunu belirmek gerekir. 

Doğanın kendisiyle başlar hemen her şey!.Yaşamın,doğanın bütün güzelliği sanata,sanatın bütün yaratıcılığı ve anlamı da hayata yansıması anlatılmaz olağanüstü güzelliktedir. Yazılarda,kitaplarda,edebi eserlerde bu güzelliği en iyi şekilde sanatçılar anlatıyor. Onlar,sevgiyi de çok anlamlı eserleriyle anlatmaya devam ediyorlar. Bu,bütün mevsimler için geçerlidir. 

 

Bunun yanında,her zamanın da kendine göre bir özelliği,bir güzelliği vardır. Hatta bir çok yerde “Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var!.” Denilir. Bütün bunların içinde hayata olan tutkular gelir. Onunla devam eden bütün her şeyde mutlaka en iyi temalar,en iyi verimler ve en iyi anlamlar vardır. Bu,sadece sanatta değil,günlük yaşamda,hatta bilimsel konularda da mevcuttur. 

 

Genelde mesimlerin başlangıç günlerinin daha bir güzel olduğu anlatılır. "Her yeni başlayan anlar gibi.." Buna rağmen,hayatı olduğu gibi kabul eden,benimseyen herkes için mevsimlerin "her hali" güzel oluyor. Burada sadece havanın durumuna da bakılmaz. Elbette,ilk önce o akla geliyor. Fakat,bir bütün olarak her yönü o kapsamıyor. Onun dışında bir çok öğe daha var. 

 

Dünyaya,doğaya ve hayata dair kendiliğinden oluşan hemen her şey daima güzeldir. Sıcaktır,estetiktir!. İnce duyguları ve hasretleri içinde barındıran her günün de ayrı bir özelliği,ayrı bir güzelliği vardır. Gün,kendisiyle daha güzel. Güneş,kendisiyle daha güzel, Yaşam,kendisiyle çok daha güzel!. BÜTÜN GÜZEZLLİKLERİN SİZİN OLMASI DİLEĞİYLE!.