MEDENİYETLER BAHÇESİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :01.07.2022 10:47

"Hatay EXPO" yaklaşık olarak üç aydır devam ediyor. Orada,sanatsal,kültürel ve sosyal etkinlikler hiç durmadan yapılmaktadır. Bir de yöresel ürünlerin sergileri ve bilimsel çalışmalar da oluyor. Hatay Expo’yu genel ve yerel basın devamlı haber yapmaktadır. Oradaki bütün etkinlikler devamlı medya’da yer alıyor.  Bir de yabancı basının da ilgisini çekmektedir. Son olarak,"Uluslararası Bitki Yetiştirici Birliğinin" dergisinde tam olarak şunlar yazıldı:

 

"AIPH'den Hatay Expo'ya Tam Not.." AIPH(Uluslararası Bitki Yetiştiriciliği Birliği) Hatay Expo için şunları yazdı:"Expo 2021 Hatay, Türkiye'nin süs bahçeciliği için önemli bir küresel vitrindir. Milli bahçeleri Türkiye'nin tarihini, zevklerini, doğanın renklerini gözler önüne seriyor. Çarpıcı ulusal bahçenin bazılarına bir göz atın..Türkiye'nin süs bitkileri sergileniyor AIPH Expo 2021 Hatay'ın teması, Türkiye'nin Büyükşehir Belediyelerine bölgelerinin tarihini dünyaya gösterme şansı veren Medeniyetler Bahçesi.."

Ayrıca dış basında,”Türkiye’nin süs bitkileri de sergileniyor” gibi başlıklarla anlatılmaktadır. Bunun yanında yine yabancı medya’da bu konu hakkında şöyle yazılıyordu:”Ayrıca,yerel ve genel üreticilerin ürünlerini sergileyebilecekleri bahçe seraları da bulunmaktadır.Etkinlik boyunca,botanik ve bahçecilik üreticileriyle yeni Pazar fırsatları yaratan canlı temas günleri gerçekleşiyor..”  Yolun Açık Olsun Hatay!.

 

Bütün bunlar çok yerinde ve güzel haberlerdi. Hatay’ın ve yöresinin tanıtımı böylece yapılmış oluyor. Bir de müzik konserlerine binlerce kişinin katıldığını ve sevindiğini de belirtelim. Böylece,yıllar önce başlayan tanıtım çalışmaları en üst seviyeye çıkmış oluyor. Üç ay daha sürecek olan ve adı “Medeniyetler Bahçesi” olan Hatay Expo’nun yöremize bir çok faydasının olduğunu net olarak görmekteyiz..

HEPİNİZE SAYGILARIMIZI SUNARIZ!.