KAYBOLAN ZAMAN

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :23.09.2022 10:23

Zaman kaybolur mu? Nereye giderki? Malesef,bu dünyada en çok kaybolan şey odur,zamandır. Hem de hiç kimseyi beklemeden. Hem de hiç kimseye görünmeden. Yitip,gidiyor!. Nereye gittiğini bilen yok. O,gideceği yeri,gittiği yeri söylemiyor.

Aniden ortadan kayboluyor.. Bu onun \"gizemli\" özelliği olsa gerek. KAYBOLAN YILLAR, zamanın içinde eriyip gidiyor. Ömürler,ona yetişmiyor. Tıbkı gidenin geri gelmediğini bir şey bu!. Bu nedenle biz hep \"Gelmenin\" ne kadar önemli olduğunu yazılarınızda anlatmaya çalışıyoruz..

Geriye dönüşü olmayan belkide tek olay odur. Bu, oldukça hazin bir durum.. Giden günler geri gelmiyor. Aylar,yıllar geri gelmiyor. Onlarla gidiyor sanki zamanlar. O halde,bugünü ve özellikle yarını en iyi şekilde karşılamak ve yaşamak lazım. Yaşatmak lazım..

Burada yarınların ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Yaşamın,doğanın,hasretin ve sevginin vazgeçilmez yeridir,yarınlar. Bir de ümitlerin!. Hiç bir zaman kaybolmaz bu değerler. Zaman ve yıllar kaybolsa da!.

Hayatın akışında var olan,bütün değerleri,bütün güzellikleri geleceğe taşımak gerekir. Her an onlar bizimle olmalı.. Geçmişten geleceğe,hatıralarını ve özlemlerini coşkuyla götürmeliyiz.. SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA!.