İYİ ŞANSLAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :28.11.2022 10:37
  • Güncelleme Tarihi : 28.11.2022 10:38

Bütün okurlarımıza ve dostlarımıza iyi haftalar,esenlikler ve sağlıklar diliyoruz.. Şans denilen şey var mıdır,yok mudur?. Günlük yaşamın içinde böyle bir durum var mı acaba?. Bu konuda çeşitli ve farklı görüşler oluyor. Kimine göre “Şans” vardır ve yaşamı etkiliyor. Kimine göre yoktur!.. Biz de buna tam olarak cevap veremiyoruz. Bu nasıl bir şey ki,devamlı yaşamın içinde kalıyor.  

Genellikle İYİ ŞANSLAR denilir.. Böylece kişilere yardımcı olmasını ve yollarını açması istenmiş oluyor. Tabiki,bu bir dilek!. Bol şanslar,dilemek bir temenni olarakta kalabilir. Şansın yaver gitsin.. Denildiğinde karşı tarafa bir moral verilmek isteniyor. Bu durum,bir az fala benzedi. “Fala İnanma,Falsız Kalma!.” Deyimi,galiba şans için de geçerli olacak.. 

YA TUTARSA!. İşte bu deyimde bir ümit bulunuyor. Ümitle şansın yan yana gelmesine biz hayret eder dururuz. Oysa ki,onlar farklı yöndeler. Farklı kulvardalar.. Fakat,yaşamın içinde,yaşamın bir yerinde onlara rastlamak mümkün. Ufakta olsa bir yer edinmiş durumdalar. Ama,ümidin yeri ve konumu çok daha anlamlı ve çok daha özeldir. Şansınki öyle değil.. 

Biz burada onun bir "tesadüf" olduğunu anlatsak sanırım daha iyi olacak. Onun varlığı bir raslantıya benziyor.. Onun için “İşini Şansa Bırakma..” denilir. Yaşamı etkileyecek kesin bir durumunun ve konumunun olmadığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle,onun yaşamdaki yerinin sadece “Sözde” kalacağını söylemek lazım. Bir dilekten,iyi niyetli bir temenniden ileri gitmezki.. 

Yaşam boyunca kullanılan bir çok deyim vardır. Bazıları oldukça etkileyici. Bazıları da sıradan oluyor.. Ama,yine de onlara bir çok zaman ihtiyaç hissediliyor. Yaşamda belikide en çok söylenen sözlerden bir olan “Şansı” anlatmaya çalıştık. Son olarak şunu yazalım,”Hiçbir Şeyi Şansa Bırakmayalım..”  EN GÜZEL GÜNLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!..