İMALAT SANAYİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :06.12.2022 09:14

Dünyanın en önemli sektörü,ÜRETİMDİR.. O,sadece bir sektör değil. Genel olarak bir yaşam kaynağıdır. İmalat olmadan hiç bir şey olmaz. Bütün sektörlerin,bütün konuların başında o yer alır. Bir bakıma dünya onunla dönüyor. Hayatta!. Böylesine önemli bir konunun sürekli gelişmesi ve ilerlemesi kaçınılmaz bir durumdur. O,geliştikçe onunla her şey ilerler.. 

 

Geçmiş tarihlerde ve çağlarda genellikle tarımsal alanlarda yapılan imalat,bugün çok modern yöntemlerle ve her yerde yapılamaktadır. Demek oluyor ki,üretimim ilk yeri toprak olmuş,tarım olmuş..Zamanla bu gelişerek endüstriye dönüşmeye başladı. Orta çağlarda başlayan fabrikasyon imalatlar giderek teknolojik olarak çok ilerlemeye devam ediyordu. 

 “Sanatta İmalat” Bu da en az diğer üretimler kadar önemli bir konudur. Burada,güzel sanatların eserleri yer alır. Sanatçılar ve yazarlar kendi öz yetenekleriyle yeni yapıtlar meydana getiriyorlar. Gayet verimli de oluyor!. "Sanattaki üretim" yüz yıllardır devam etmektedir. Her bir eserin kendine göre değeri vardır. Hem de özel bir değer!. Onlarla gelişir bütün yapıtlar.. 

İmal eden insan mutlu da olur. Bir mal ve hizmet üretildiğinde herkese faydalar sağlar. Bunu yapan "üretici" bundan mutluluk duyar. Sanatta da öyle!. Bir ressam,resmini tamamladığı anda sevinir. Bir yazar,romanını bitirdiğinde huzur dolu olur. Bir şair,şiirini yazdığında mutlu olur.. Aynı duyguları insanlığa faydalı işler yapan herkeste duyar. Bunlar çok güzel şeyler!. 

 İmalat sanayinin faydaları saymakla bitmez.. Yaşamın ikamesi ve rahatlığı için bu ve buna benzer konular çok önem arz ederler. Bir anlık bir sevinç değil bu.. Devam eden bir durum söz konusu. Ürettikçe,yarattıkça bu duygular devamlı üst seviyede olur. Hayat,onlarla daha güzel!.  HAYATINIZIN HERŞEYDEN DAHA GÜZEL  OLMASI DİLEĞİYLE!.