HER EVE BİR KÜTÜPHANE

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :12.08.2022 12:05

Geçen yılda buna benzer bir kampanya başlatılmıştı. Sanırım o,”Her Okula Bir Kütüphane” kampanyası. Fakat biz bunu “her eve bir kütüphane” olarak yenilersek,iyi olur değil mi? Evden başlayıp,okullara ve mahallelere de bu yayılabilir. Kütüphane,farklı bir ortam.. Kültürün,kitabın ve bilginin yeridir. Kitapların,ansiklopedilerin,bilimsel eserlerin,müstesna ve seçkin bir yeridir.

Avrupa’da yapılan son üç yılı kapsayan bir araştırmada,kitap okuma oranında bir düşüşün olmadığı kaydedildi. Aynı seviyede devam ediyor. Gerileme yok,artışta yok!. Burada bir düşüşün olabileceği ihtimali üzerinde duruluyordu. Bu olmadı. Ama,yükselmeler de olmadı. Bunda bir çok faktörün rol oynadığını söylemek lazım. Özellikle internet dünyası,dijital ortam burada oldukça etkiliydi.

 

DOSTUM KİTAP.. Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez. Hiç kimseye bir zararı da yoktur. Çağdaş yaşamın,yeni dünyanın da en önemli konularından biridir. O,her dönemde,her zamanda önemini korumuştur. Zamanlar değişiyor,dönemler değişiyor,O DEĞİŞMİYOR!. Yerini yüz yıllardır koruyan en önemli unsurların başında o geliyor. Yarınlara uzanmaya da devam eder hep!. 

 

Bilgi birikiminin nesillerde nesillere en iyi ve en doğru şekilde aktarılmasında,anlatılmasında kitapların çok önemli bir yeri vardır. Tarihler öncesine uzanan bu önem,devamlı geleceğe akmaktadır. Yazının icadıyla beraber bütün dünyaya açılan çok özel “bir pencere” oldu kitap.. Onunla gelişti bilim. Onunla gelişti sanat. Onunla gelişti hayat!.

 

“EN İYİ DOST KİTAPTIR” onun dostluğu farklı ve kalıcıdır.. Özel ve güzel bir dosttur o!. Kitap konusunda yapılan,yapılmakta olan her çalışmaya her kampanyaya herkesin destek vermesini bekleriz. Etkinliklere de!. Kitabı her zaman sevelim,sevdirelim!. Hayatı sevdiğimiz kadar.. BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.