HAZİRAN’DA İLK HAFTA

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :02.06.2022 12:08

En iyi dileklerimiz sunarak yazımıza başlamak istiyoruz. Bugünkü konumuz,içinde bulunduğumuz ay,Haziran’nın ilk haftası. 3 Haziran günü,”Bisiklet Günü” ondan hemen sonra, 5 Haziran’da “Dünya Çevre Günü” başlamış olacak. İki önemli gün arka arkaya gelecek. Bu ayın böyle önemli etkinliklerle başlaması gayet olumludur. Sıcak havalarla sıcak özel günler başlayacak!.

 

“Çevre Haftası” olarakta adlandırılan bu günler için,ilk start,”Bisiklet Festivaliyle” verilmiş oldu.Bisikletle doğal yaşamın  önemine etkinliklerle vurgu yapılmaktadır. Tabiat ve Çevre konusunun dumansız aracı olan Bisikleti sevdirme ve benimsetme çalışmaları da yapılıyor. Özellikle şehir içi ve yakın mesafeler için bu aracın kullanılması yönünde telkinler yapılmaya başlandı.

 

5 Haziran,”Dünya Çevre günü” ise daha geniş katılımla kutlanacak. Doğal kaynakların korunması ve çevrenin temiz tutulması konuları ön plana çıkarılacak. Bütün dünyada her yıl artan bir coşkuyla kutlanan bu özel gün için başta “Çevre Gönüllüleri” ve diğer kuruluşlar etkinliklerde en geniş biçimde yer alacak. Ayrıca bu konuda,bilimsel çalışmalar da yapılmış olacaktır.

 

"Doğanın kendisi,dünyanın bütünüdür. Dünyanın kendisi de,doğanın bütünüdür.." Tam olarak burada,doğal bir dünya ve doğal bir yaşamdan sözetmek gerekir. Her ikisi canlı varlıklar için,insanlık için ve doğal çevre için oldukça önemlidir.. Temiz,saf ve duru olarak olduğu yerde duran tabiatı korumak,kollamak herkesin görevi olmalıdır. Doğa bunu ister,hayat bunu ister!.

 

Korumak,kollamak elbette önemlidir. Fakat sevmek daha da önemlidir. Doğayı,doğal kaynakları ve insanı sevmekle başlamak lazım hayata. Sevginin içinde de huzur ve mutluluk vardır. Mutlu insan,mutlu bir dünyadır. Mutlu bir yaşamdır.. MUTLULUKLAR HAYATINIZDAN EKSİK OLMASIN!