HAYATIN DEĞERLERİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :20.09.2022 10:23

 

Yaşamakta olduğumuz bu güzelim hayatta bir çok değer vardır. Aslında,hayatın kendisi bir değerdir.. Herşeyiyle!. Ama,buna rağmen biz en önemlilerini sıralamaya,yazmaya çalışacağız. Bir ömür boyu devam eden bu değerlerin başında elbette “Sevgi” gelir. Onun olduğu her yerde,güzellikler,dostluklar ve kardeşlikler olur. Sevgi ile dönmeli dünya!. 

Biz bunlara öncelikle “Temel Değerler” desek yeridir. Bir çok değeri bir birinden ayırmak oldukça zor olduğu için,en temellerini yazmakta fayda var. En başa,”Mutluluk Vermek” konusunu yazacağız. Onunla başlasın bütün güzellikler. Sadece bu çok anlamlı konu için binlerce roman bile yazılır. Bu,değerlerin değeri,önemlerin önemidir. Hayatın vazgeçilmez duygusudur?. 

Yaşamın güzellikler tarafından sonra;ekonomi,eğitim,sağlık,çalışma hayatı,sosyal ve kültürel hayat geliyor. Bir de doğa ve çevre!.Bu başlıkları artırmak mümkün. Zira,bu alanda yüzlerce "ana konu" vardır. Ana başlık vardır.. Geçmişte,geçen zamanlarda şekillenmeye başlayan ve daha sonra insan hayatına giren o kadar çok öğe vardır ki.. Hemen hepsi yarınlara akar durur!. 

Sevginin yanında saygının,dostluğun ve kardeşliğin de çok anlamlı olduğunu belirtmek gerekir. Temel konuların içinde,maddi ve manevi değerlerin insan yaşamına yön verdiğini de görmekteyiz. Birlikte yaşamanın getirdiği yardımseverlik ve iyilikte bu alanın içindedir. Görüldüğü gibi;sadece bir kaçını saymakla başladık ama,git gide artmaya devam etti..  

Hepsi,”Hayatın Değerleridir..” Hepsinde insana ve doğaya en anlamlı güzellikler sunarlar. Bu nedenle,bu alandaki sıralama sevgi dışında,hep aynı durumda olmayabilir. Çünkü,onları bir birinden ayırmak nerdeyse imkansız..Onlarla yaşam daha bir güzel!.  BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.