HAYAT,HASRETLERLE GEÇİYOR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :12.12.2022 10:08

"HAYAT,HASRETLERLE GEÇİYOR"

İyi günler,iyi haftalar dileriz. Kısa bir süre sonra "İyi Yıllar" diyeceğiz.. Bu senenin bitmesine az kaldı. Sayılı günler kaldı.. Doğrusu,geçmekte olan bu yıl,hiçte iyi değildi.. Bunun değerlendirmesini gelecek yazılarınızda yapacağız. Şimdiden şunu yazalım;bizim için "iyi bir yıl" olmadı. Bu nedenle,gelecek yılı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ümitle de!.

"Hayat,hasretlerle geçiyor.."  Özlemler yaşamın bütününü kapsıyor gibi. Hasret, keder gibi.. Keder, hasret gibi.. Önce hasret geliyor,sonra yaşam. İkisi arasında çok fark olması gerekirken,hasret daha bir hızlı koşuyor. Hızlı ve gizemli!. Ona yetişmek imkansız gibi!. Yıllar,yıllar boyunca onu arar durumuşuz. Bir ömür böyle geçiyor..

  Meğer biz,ömür boyunca özlemleri ve onların anlamlarını ararıyormuşuz.. Zira,onların çok anlamı var. Hangisini başa yazsak ki?. HASRETİN ANLAMI HASRETİN İÇİNDE SAKLI.. Biz ona,onun gizemine ulaşamadık. Ama,onu yazdık. Devamlı yazdık.. Yaza-yaza onu çözmek istedik. Yaza-yaza ona varmak istedik..

  Onu ümidin içinde görmek için yazılar yazdık. Ondan önce ÜMİT gelsin istedik.Onun yolu çiçeklerle dolsun istedik. Çiçekler onunla açsın devamlı.. Böylece yaşam daha bir manalı olurdu. Daha bir güzel olurdu. Bunun adı;ÜMİTLİ HASRET olsun,istedik.

  Bir bütün olarak sevmek lazım hayatı. İçindeki herşeyiyle!. En güçlü özlemler bile ona olan sevdamızı soldurmadı. Hasret varsa,sevgi de var. Ümitte!. Yaşamın hasretini,kederini ümitle-sevgiyle geçmek isteriz. Hayatı sevdikçe,daha bir güzel olacak bu dünya.. DÜNYANIN VE HAYATIN BÜTÜN GÜZELLİKLERİ SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.