HAYAT,DESTAN GİBİ -2-

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :25.11.2022 10:02
  • Güncelleme Tarihi : 25.11.2022 10:03

O,bir ESER!. Eserleri yaratan da odur,hayattır. Onların daha anlamlı olmasını sağlayan da odur. Şu ana kadar meydana getirilmiş bütün eserler ve yapılar onunla geleceğe akarlar. Bundan sonraki eserler de!. O,her şeyin kaynağıdır. Temelidir!. Gün onunla başlıyor. Onunla gelişiyor.. Onunla güzel oluyor. O,herşeyi güzelleştiriyor. Onsuz hiçbir güzellik olamaz..

O,bir KONÇERTO!. Bütün kemanların aynı anda çaldığı,çalamadığı son sesler daima ona aittir. O söylüyor bütün şarkıları.. O yazıyor bütün şiirleri.. O anlatıyor bütün masalları.. Onsuz masal olmaz. Şiir olmaz!. Şarkı olmaz!. Hayat yazdırıyor sanatın bütün cümlelerini. Onunla yaşanıyor,kitaplardaki düşler. Onunla değişiyor mevsimlerin rüzgarları..

O,bir SENFONİ!. Bütün orkestraların,bütün piyanoların aynı anda seslendirdiği hatıralardan bile daha güzeldir o.. Unutulmaz seslerin hepsi onda!. En güzel sesler daima onunla yaşar. Duyduğumuz ilk ses ve son seste ona ait.. Onunla yazılıyor ömürlerin ve yaşamların duyguları. En anlamlı duygular,heyecanlar ve coşkular ancak onunla yaşanabilir..

O,bir GÖKKUŞAĞI!. Doğanın bütün canlı renkleri onda. O,renklere de renk katar. Dünyanın solmayan renkleri onu daima ve en güzel şekilde çizerler. Bütün tablolarda!. Işıkların da kaynağı odur. O,aydınlatıyor aydınlığı. Onunla yaşam bir başka. Onunla dünya bir başka. Onunla mevsimler bir başka. Onunla seneler bir başka. Onunla SEVGİLER de bir başka!. 

Hayatı daha çok sevmenin zamanı.. Ona daha çok sarılmanın zamanı. Ona yeni besteler,yeni şiirler yazma zamanı. Yeniden ve her anda onu her şeyden daha çok sevme zamanıdır.. Onu sevdikçe,özledikçe,o bize bütün güzellikleri çiçeklerden önce sunacaktır. Bize yaşamı bir çiçek bahçesine çevirecektir.. EN GÜZEL HAYATLAR SİZLERİN OLSUN!.