HAYAT STANDARTI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :22.07.2022 10:13

Biz buna “Geçim Durumu” desek,daha doğru olur herhalde.. Asgari yaşam koşulu da denilebilir. Bir insanın yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan hemen her şey bu tabloya girer. Maddi ve manevi konular da dahildir. Asgari yaşam,”Mütevazi” bir hayat tarzıdır. Toplumun büyük kesimi işte bu konunun,bu dairenin içindedir. Sade ve özlem dolu bir yaşamdır bu!. 

 

Tarihler önce başlayan insan hayatında bugüne kadar,binlerce,milyonlarca değişiklikler oldu. Yenilemeler oldu!. Fakat,hayat aynıydı hep. Hasretler de!. Şartlar değişiyordu.Gidişatlar değişiyordu. Hatta kelimeler,cümleler bile değişip duruyordu. Bu,seneler boyunca hep böyle oldu. Yıllar aktı,mevsimler aktı,zaman aktı;ama hayat olduğu yerde ve aynı güzellikte kalmaya devam etti. 

 

“Hayatın Standartı” geçmişten geleceğe doğru hiç durmadan değişime uğrayarak ilerledi hep!. Bu konu özellikle ekonomiyi çok yakından ilgilendiriyor. Belkide onun temel konusu,ana maddesi budur. Bunun için devamlı "çalışma ve üretim" durumu ortaya çıkar. Çalışarak ürtmek,üreterek çalışmak insan hayatının vazgeçilmez unsuru halindedir.Hep dediğimiz gibi;ÜRETİM MUTLULUKTUR!. 

 

Yaşam;tek bir andan,tek bir zamandan ibaret değildir. O,çok geniş bir kavramdır. Çok geniş bir değerdir.Çok geniş bir konudur. O,konuların da konusudur.. Onun için harcanacak her an,yapılacak her çalışma çok değerli olacaktır. Herşeyden daha değerli olacaktır.. Zira,o bunu fazlasıyla hak ediyor. Yaşamın içinde “başkalarına mutluluk vermek” konusunu ise hiçbir zaman unutmamalıyız. 

 

Tam olarak yazalım:Yaşamın özel bir standartı,özel bir kalıbı yoktur.Dar bir çerçevesi ve dar bir dairesi yok.Dar bir alanı ise hiç yoktur.. O,bütün her yerde vardır. Devamlı akan,hiç durmayan saf-berrak bir su gibidir o!. Yaşamı daha da anlamlı ve daha da güzel yapmak için ise,onu daha çok sevmeliyiz. Herşeyden çok!. SAYGILARIMIZLA!.