HAYAT PINARI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :13.06.2022 11:16
  • Güncelleme Tarihi : 13.06.2022 14:04

Bütün okurlarımıza ve dostlarımıza en iyi dileklerimizi sunarak yazımıza başlamak istiyoruz. Bir söz vardır,”Mutlu olmak mı,haklı olmak mı?.” Diye.. Doğrusu,gayet yerinde bir deyim bu. Her ikisinin de yaşamda önemli bir yeri ve ağırlığı vardır. Fakat,yönleri ve anlamları ile bir birinden ayrılıyorlar. Genel ve özel yaşamın vazgeçilmez konularının da başında yer almaktadırlar. 

 

“Mutlu Olmak” herkesin,her insanın hakkıdır. Bunun için harcanan her çaba oldukça değerlidir. Ona ulaşmanın çokta kolay olmadığını da belirtmekte yarar var. Hiç ulaşılmaz,varılmaz değildir,elbette!. Ama yoğun çalışma ve istikrarlı bir yol da ister. Bunun için yapılan hemen her araştırmanın sonucunda,SEVGİ konusu ön plana çıkmaktadır. 

 

“Mutluluk” en değerli madendir. Onu “Hayat Pınarı” olarakta adlandırmak mümkün. Bir ömür boyu aranacak,istenecek,arzulanacak temel konudur. Ama onun da ilk şartı:MUTLULUK VERMEKTİR.. Öncelikli durum,öncelikli konu budur. Başkasını mutlu eden her insan kendisi de MUTLU olacaktır. Burada,en önemli koşul budur. Sevgiyle,saygıyla devam eder hep!. 

 

“Haklı Olmak” konusu da yaşamın bir parçası,bir öğesidir. Her ne kadar mutluluktan sonra gelse de onun da hayatta  önemli bir yerinin olduğunu belirtmek istiyoruz. Fakat onun,tek başına çok anlam kazandığı pek görülmemiştir. Onun yanında,etrafında,çevresinde daha bir çok unsurun ve konunun olması gerektiğini belirtmek lazım. O,hayat pınarının içinde tek başına yer alamaz!. 

 

“Hayat Pınarı” bir ömür boyu devam eden çok anlamlı ve çok önemli bir güzelliktir. Baharlar gibi!. Çiçekler gibi!. Haklı mı olalım,mutlu mu olalım,deyiminin bu pınarın içinde sürekli yer alacağını bir kez daha açıklama gereğini hissediyoruz. Zira,bu pınar hayatın ta kendisidir!. MUTLULUKLARIN EN GÜZELİ SİZLERİN OLSUN!.