HAYAL ETTİĞİN KADAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :04.10.2022 11:53

 “Hayal Etmek” hayatın bir parçası gibi. Bu,hayal görmek değildir. Bu,farklı bir şey. Tam izah etmeye çalışalım. Hayal etmek,RÜYA değil.. Rüya görmenin ötesinde bir şey1. Sanırım şimdi oldu. Bu,geleceğe doğru düşünmek gibidir. Geleceğin kendisini ve şeklini düşünmek. Yarının fotoğrafı bu!. İşte bu nedenlerden ötürü önem kazanıyor,bu deyim.

 

“İnsan Hayal Ettiği Kadar Var!.” Deyimi tam doğru değil. Hayal kurmak başka,yaşamak başka!. Hayatın içinde var olan hemen her şey için gerekli özveride bulunmakta oldukça önemlidir. ”Özveri” faydalı olmak,başkasına saygı duymak ve mutluluk vermek için en başta yazılması gereken çok önemli bir değerdir. Bu,dostlukla,sevgiyle tamamlanmalı her zaman..

 

 Bütün bu güzel olguların içinde “Çalışmakta” vardır. Günlük hayatın içinde beklide en çok karşılaştığımız konulardan birdir bu.. Çalışarak yaşamak,devamlılığı olması gereken gayet önemli bir konudur. Çalışan insan hayata daha çok yakışır!. Çalışan insan,daha verimli ve daha üretken olur. Her konudaki üretim,gelecek açısından da önemli bir yer tutar.

 

 O zaman;önce çalışarak yaşamak,sonrada hayal etmek.. Demek lazım. Her ikisi de bir ömür boyu sürer gider. Burada,üretime yapılan her katkı hayata da yapılmış olacaktır. Yaşam için;önce üretmek,sonra çalışmak en sonunda hayal kurmak,diye özetlemek mümkün. Her üçü de vazgeçilmez durumdadır. Birinin eksikliği bile zamanı ve hayatı şu ya da bu şekilde etkileyebilir.

 

 “Hayal Ettiğin Kadar” deyimini yaşam boyu bilmekte ve anlamakta fayda vardır. Yalnız,bunun tek başına anılacak bir konu olmadığını söylemekte lazım. O,diğer önemli hayati değerleri içinde bir parçadır. Önemli ve gerekli bir parçadır,diyelim. Gelecek için,yarınlar için de gayet önem arz eder.. SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA!.