HATAY’IN ÜRÜNLERİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :16.09.2022 09:57

Hatay’a ait özel ürünlerin tanıtımı her yerde yapılmaya devam ediliyor. İlin yöresel ürünleri ve yüzlerce yemek çeşidi artık bütün etkinliklerde en başta yer almaya başladı. Hatay’ın Gastronomisinin,kültürel yapısının ve yöresel ürünlerinin son yıllarda bir çok yerde en iyi şekilde tanıtımını yapılmaktadır. Son olarak Adana’da başlayan fuar’da İlimiz yerini almıştır.

 

 Bu konuda yapılan açıklama şöyle oldu:"Hatay'ın Yöresel Yemekleri Adana'da" Bu konuda şu açıklama yapıldı:"UNESCO Hatay Gastronomi Evi ve Nextrepublic işbirliğiyle Hatay'ın en özel lezzetleri Adana'ya geliyor! Gastronomi kenti Hatay'ın nefis yemekleri 14 Eylül'den itibaren 6 ay boyunca Nextrepublic menüsünde yer alacak.."

 

 Daha önce yurt içinde ve yurt dışında buna benzer bir çok etkinlik ve özel günlerde Hatay,başarıyla temsil edilmişti. Bu kez tam 6 ay sürecek olan bu önemli organizasyonda hem yöresel ürünleri,hem de özel menülü yemek çeşitleri de standlarda olacak. Bunun yanında burada yapılacak olan sosyal ve kültürel etkinliklere de tam katılım sağlanacak.

 

 Hatay,artık dünya’ya açılıyor!. Sadece Gastronomisiyle değil,kültürel ve tarihi özellikleriyle ve de medeniyetleriyle dünya’ya tanıtılmaktadır. Bu,her konuda çok önemli faydalar sağlayacak. Özellikle turizm alanında.. Bu sektörün gelişip ilerlemesi,beraberinde ekonomiyi de ileriye götürmüş olacaktır. Zaten bunlar bir birlerine bağlatılı konulardır.

 

 Gelecek yıllarda da buna benzer durumlar olacaktır. Burada tanıtımın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Onunla başlıyor,gastronomi,ticaret ve ekonomik gelişmeler. Hatta,sosyal ve kültürel gelişmeler de.. Yerelden genele uzanan bu konu gelecekte de yerini en iyi şekilde almaya devam edecektir.  EN GÜZEL GÜNLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.