HATAY’IN ÖZEL MENÜSÜ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :19.08.2022 11:15

Güzel ülkemizin güzel kenti Hatay,bir çok konuda tanıtılmaya devam ediliyor. Özellikle “Hatay Günleri” geçmişte önemli başarılar elde etti. İstanbul,Ankara ve İzmir’de düzenlenen fuarlarda ve etkinliklerde İlimizin özel bir yeri oldu. Burada sadece lezzetler ve yemek çeşitleri değil,tarihi ve kültürel konular da ön plana çıkıyor. Özellikle "yöresel ürünler" çok rağbet görüyor. 

 

Bugün başlayacak olan Bodrum etkinliğinde “Hatay Günleri” yerini en iyi şekilde almış olacak. Turizm kenti Bodrum’da İlimiz her yönüyle tanıtılmış olacak. Gastronomisi,özel menüsü ve tescilli ürünleriyle Hatay’ın standları yine çok ilgi görecektir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekip onları İlimize davet etmemiz lazım. GELSİNLER,HATAY’I YERİNDE GÖRSÜNLER!.   

Özel mutfağı ve yüzlerce çeşit yemeğiyle İlimiz,tarihi,ören ve kültürel yerleriyle de dünya’ya açılmalı. Bir de doğal yapısıyla..En son olarak “Hatay Könbesinin” de tescil almış olması gayet sevindirici. Böylece Coğrafi işaretleme alan,tescil edilen yöresel ürünlerimize bir önemli marka daha girmiş oldu. Bundan kısa bir süre önce de beyaz üzüm pekmezi de tescil almıştı. Daha da artmasını dileriz!. 

 

Medeniyetler Şehri,Gastronomi Kenti artık bir turizm yeri de olmalıdır. Zaten yapılan bütün bu etkinlikler,bütün bu tanıtımlar oraya doğru gidiyor. Turizm için hemen her şeye sahip olan bu güzel kent,gelecek dönemlerde,gelecek yıllarda ilerlemeye ve gelişmeye devam edecektir. Bu ve buna benzer fuarlarda,etkinliklerde ve günlerde yer almak başlı başına önem arz eder. 

 

“Turizmin Kenti Hatay” denilinceye kadar bu yoğun çalışmalara hiç durmadan devam etmeliyiz. Elde edilen başarılar buna tam destek olmaktadır. Hatay’ın,bu etkinlikte ”Özel Menüsüyle” yine kendinden söz ettireceğine inanıyoruz. Böylece bir kez daha gündemde olacak,İlimiz. Yolun Açık Olsun HATAY!.  SAYGILARIMIZI SUNARIZ!.