HATAY’IN ÖZEL MARKALARI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :08.11.2022 08:56

Hatay;doğal yapısı ve özel markalarıyla son yıllarda kendinden daha çok söz ettirmeye başladı. Bir de kültürel ve tarihi yerleriyle.. Kendine has tabiat varlıklarına ve çok güzel bir iklime sahip olan Hatay’ın turizmde daha da ilerlemesi gerekir. Bunun için bu güzelim yerler ve farklı özellikler en iyi şekilde tanıtılmalıdır. Tanımı için her zaman daha çok çaba harcanmalı.. 

“HATAY’A DAVET!.” Akdenizin en güzel kentlerinden biri olan güzel şehrimiz Hatay’a sizleri davet ediyoruz.. Buyrunuz,doğal güzellikleri yerinde görünüz. Hatay;tescilli 12 ayrı ve özel yöresel ürünleriyle ve de doğal güzellikleriyle sizleri bekliyor. Buraya gelmek için çok anlamlı ve çok güzel nedenler var. Özel markalar da!. Bir de eşsiz mutfağı da..

Ayrıca,600’e yakın özel ve yöresel yemeklerini,doğal,kültürel ve tarihi yerlerini yerinde görmek için herkesi Hatay’a bekliyoruz.. Hatay;yöresel ve özel yemekleri,gastronomisi,tarihi ve doğal güzellikleriyle tam bir turizm cennetidir. Denizi,yeşili,havası ve ılıman iklimiyle de her zaman ilgi odağı olmuştur. Olmaya da devam edecektir.. 

UNESCO’nun gastronomi alanındaki “Yaratıcı Şehirler Ağı’nda” yer alan,tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra,mutfağındaki özel çeşitleriyle adından söz ettiren Hatay için yeni tescil çalışmaları da yapılmaktadır. Tescil için yakında başvurusu yapılacak olan yaklaşık 11 ayrı ve özel ürün olduğu da bilinmektedir. Böylece İlimizin,tescilli markaları daha da artmış olacak. 

Artık tanıtıma sıra gelmeli!. Bu güzel,anlamlı ve çok değerli konuların ve de yerlerin çok iyi anlatılması gerekir. Hem de her platformda!. Bunun için yapılacak her çalışma,atılacak her adım çok değerli olacaktır..  SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER DİLERİZ!.